Reval-Sport/Padise lõpetas karikavõistlustel Reval-Sport/Mella valitsemisaja

02.12.2017

Eesti naiste käsipallikarikavõitjaks krooniti esmakordselt Reval-Sport/Padise, kes alistas Kehras toimunud finaalis viimase üheksa aasta valitseja Reval-Sport/Mella 27:23 (16:13).

Tasavägiselt alanud kohtumises särasid kümnekonna minuti järel tablool viiginumbrid 5:5, kuid siis läks Padise ette 13:6. Poolaja lõpp kuulus aga Mellale, kes vähendas vaheajaks oma kaotusseisu kolmele väravale. Närviliselt ja ohtra tehnilise praagiga alanud teisel poolajal jõudis Mella valitsevast Eesti meistrist ühe tabamuse kaugusele 16:17, aga siis viskas Padise kolm väravat järjest ning võttis lõpuks 27:23 võidu.

Reval-Sport/Padise resultatiivseimad mängijad olid Maarja Põldver 10, Alina Chernikova 4 ning Marie Urvik, Kim Ly Hoang ja Nadezda Denisenko 3 tabamusega. Reval-Sport/Mella suurimateks skooritegijateks osutusid Jekaterina Tšerneštšuk 6, Aleksandra Romanenko 5 ja Natalja Garazhanina 4 väravaga.

Padise peatreener Siiri Uusküla tõi välja edu valemi. „Saime kaitse pidama ning kõik viskasid vajalikul hetkel väravaid,“ kommenteeris Uusküla. „Samuti suutsime kaitsest kiiresti rünnakule üle minna.“

Uusküla tunnistas, et kohati muutus mäng närviliseks. „Kui tegime esimesel poolajal vahe sisse, siis pärast time-out’i tuli meil sisse mõõn,“ meenutas Uusküla. „Saime sellest õnneks üle.“

Padise naiskond liitus koduste sarjadega kaks aastat tagasi ning praeguseks hoitakse enda käes Eesti meistritiitlit ning karikavõitu. „Meie naised olid ka enne mänginud ja lootsime tippu jõuda, kuid seda ei osanud oodata, et me kohe nii edukad oleme,“ tõdes Uusküla.

Reval-Sport/Mella juhendaja Ella Kungurtseva kiitis Põldveri. „Taoline hea viskaja annab võistkonnale palju juurde,“ sõnas Kungurtseva. „Aga Padise mängis kokkuvõttes kiiret käsipalli ja tegi seda hästi.“

Kungurtseva hinnangul said neile saatuslikuks enda tehtud vead. „Teisel poolajal jõudsime neist ühe värava kaugusele, kuid siis tegi meil noor tüdruk rumala pallikaotuse ning lasime Padise jälle eest ära,“ lausus Kungurtseva. „Tegime palju praaki ning jätsime realiseerimata kaks seitsmemeetri viset.“

Kolmas koht läks tänavu SK Tapale, kes alistas samuti Kehras peetud pronksimatšis HC Tallinna 21:14 (10:8). Mäng püsis tasakaalus esimese kolmveerandtunni, kuid siis tegi Tapa 7:0 vahespurdi ning võttis numbriliselt kindla võidu. Keili Kadak tõi võitjatele parimana 7 väravat, millele Mia-Marii Tedrekull ja Marjette Maie Müntser lisasid 4 tabamust. Kaotajate poolelt viskas Merit Moro edukaimana 8 väravat. „Meil hakkas mäng sujuma ning me ei visanud enam latti või posti, vaid väravasse, ning ka kaitse toimis,“ võttis Tapa loots Mare Neps lõpuspurdi lühidalt kokku. „Oleme kolmanda kohaga rahul, sest see oli maksimum, mis meil hetkel võtta oli.“

Eesti naiste käsipallikarikavõistlused 2017

Finaal (02.12., kell 14.00) Kehra Spordihoone: Reval-Sport/Mella – Reval-Sport/Padise 23:27 (13:16)
Pronksikohtumine (02.12., kell 12.00) Kehra Spordihoone: SK Tapa – HC Tallinn 21:14 (10:8)

Poolfinaalid:

04.10. (kell 17.45) Kristiine Sport: Reval-Sport/Mella – HC Tallinn 33:10 (14:2)
10.10. (kell 18.00) Tapa Spordikeskus: SK Tapa – Reval-Sport/Padise 19:33 (12:12)
17.10. (kell 20.00) Kuristiku Gümnaasium: HC Tallinn – Reval-Sport/Mella 16:26 (6:9), kokku 26:59
05.11. (kell 18.30) Kristiine Sport: Reval-Sport/Padise – SK Tapa 40:21 (20:12), kokku 73:40

1. koht: Reval-Sport/Padise

Linda Veski, Elvira Tovpenko, Mari Pihelgas, Gerli Israel, Milena Podzigun, Marie Urvik, Alina Chernikova, Eliisabet Põldver, Kim-Ly Hoang, Ragne Rohumäe, Anastasia Nikolajeva, Nadezda Denisenko, Maarja Põldver, Anastasia Londak, Veronika Londak. Peatreener Siiri Uusküla, treenerid Gea Sootamm ja Alla Londak.

2. koht: Reval-Sport/Mella

Marina Karžetskaja, Kristina Zgurskaja, Aleksandra Romanenko, Anastasija Bušina, Jekaterina Tšerneštšuk, Natalja Garazhanina, Anastassia Volkova, Maria Ivanova, Jana Snežitskaja, Jana Sološenko, Diana Vassiljeva, Aljona Litvinenko, Maria Kuznetsova, Antonina Baljakina, Maria Mironova, Kristina Suzdaleva. Peatreener Ella Kungurtseva, treenerid Jelena Mihailova ja Aldur Partasjuk.

3. koht: SK Tapa

Jete Lisett Neerot, Mia-Marii Tedrekull, Betty Abel, Kertu Neerot, Erika Morgenson, Margit Freimann, Marjette Maie Müntser, Keili Kadak, Annika Kari, Chrizti Tint, Kadri Einmann, Celica Sergienko, Gerda Staal, Karina Kuul, Marleen Vaigurand, Eleri Afanasjev, Siiri Andre, Aliise Andre, Merlin Veebel. Peatreener Mare Neps, treener Elmu Koppelmann, esindaja Erika Morgenson.

4. koht: HC Tallinn

Merit Moro, Kerttu-Liina Urke, Elvira Eiduks, Mari Helstein, Kärt Pehk, Merje Voog, Anneta Jefimova, Lissel-Marie Tammela, Kadri-Liis Vähi, Anne-Liisa Elbrecht, Pirjo Paist, Sille Aivola, Anne-Mai Elbrecht, Diana-Christina Toos, Reelika Vainola, Kärolin Kullamägi, Mileene Roov, Kasey Lee Green. Peatreener Ainar Estra, treener Kristjan Koovit, esindaja Mari Helstein.