Reval-Spordi naiskond tuli neljandat korda järjest Eesti meistriks käsipallis

23.05.2021

Reval-Spordi naiskond tuli neljandat korda järjest Eesti meistriks käsipallis

Täna lõppes naiste käsipalli meistriliiga finaalseeria, kus kahe mängu kokkuvõttes võitis Reval-Sport vs Reval-Sport/Mellat tulemusega 43:43 (21:21 ; 22:22). Kui eelmisel hooajal võitjaid ei selgitatud, siis varasemad kolm tiitlit oli samuti võitnud Reval-Sport.  

Sarnaselt esimese kohtumisega alustas finaali teist mängu paremini Reval-Sport, kes haaras võimsa kaitsega juhtohjad enda kätte ning läks 5:2 juhtima. Võitlus oli mõlemalt poolt kõva ning juba üheksandal minutil teenis Mella Elizaveta Mironova punase kaardi. Üldse näidati finaalis nelja punast kaarti ning võistkonnad mängisid vähemuse koguni 28 minutit. 

Esimese poolaja lõpp kulges Reval Spordi kontrolli alla ning vaheajale mindi 13:10 eduseisus, kuid siis algas taas Mella vahespurt ning 38. minutil viis Angelika Šalk juba oma võistkonna 15:14 ette. Seejärel aga vastas omakorda taas Reval-Sport ning korraks tundus, et 50.minutil on seisult 21:17 mäng oma kasuks otsustatud. 

Kuid Mella ei olnud veel alla andnud ja taaskord võideldi seis viigiliseks. 59. minutil viskas meistrivõistluste resultatiivseim mängija, Polina Gorbatsjova siiski Reval-Spordi 22:21 juhtima ja kuigi Mella vastas veel viimasel sekundil väravaga, läks võõrsil visatud väravate reegli järgi siiski Eesti meistritiitel Reval-Spordile. 

Neljandat hooaega järjest Eesti meistritiitliga koju mineva Reval-Spordi poolt olid täna resultatiivsemateks mängijateks Polina Gorbatsjova ja Maarja Treiman viie väravaga. Hõbemedali teeninud Mella eest oli täna täpseim Jekaterina Tšerneštšuk kaheksa tabamusega. 

Meistriliiga viimane kohtumine on siiski veel toimumata, kui kolmapäeval otsustatakse pronksmedali saatus Tabasalu/Audentese ja HC Kehra vahelises kohtumises. Esimese mängu võitis Kehra 29:24 ning ka selles paaris selgub parim eurokarika põhimõttel kahe matši kokkuvõttes. Hooaja resultatiivseima mängija tiitli teenib siiski suure tõenäosusega Reval-Spordi Polina Gorbatsjova, kes viskas võimsad 119 väravat ning juhib ülekaalukalt seda arvestust. 

Liiga sümboolse koosseisu koostamisel ütlesid oma arvamuse nii naiskonna peatreenerid, eksperdid kui ka internetihääletusel osalenud käsipallifännid. Seitsme mängija sekka mahtusid pallurid neljast tiimist - Reval-Sport/Mellast kolm, Reval-Spordist kaks ning HC Kehrast ja Tabasalust üks.  

Eesti naiste meistrivõistlused 2020/2021

 

2021 Eesti meister naiste käsipallis Reval-Sport naiskond:

2021 EMV naised I kohta Reval-Sport Karli Saul väike.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Karli Saul

Linda Veski, Milena Podzigun, Veronika Londak, Anastasija Pugatsjova, Anastasia Londak, Alina Petrova, Valeria Pavlenko, Janeli Patrail, Eliisabet Põldver, Angelina Bazina, Kim-Ly Hoang, Anna Mädmaa, Mari Pihelgas, Polina Gorbatsjova, Tatjana Kušnir, Angelina Samoylova, Anastasia Nikolajeva, Anita Suškina, Maarja Treiman, Diana Purtova, Marie Urvik, Marija Kuropjatnik / treener Jelizaveta Petrunina

II koht Reval-Sport/Mella naiskond:

2021 EMV naised II koht Reval-Sport Mella Karli Saul väike.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Karli Saul

Darja Belokurova, Anna Rakov, Elizaveta Mironova, Laura Noormets, Marta Vinogradova, Anastasija Bušina, Jekaterina Tšerneštšuk, Natalja Gorozhanina, Anastassia Volkova, Alina Karzubova, Marina Karžetskaja, Elina Tšerkassova, Rutt Kahre, Inga Bušina, Maria Mironova, Beata Gajevskaja, Karina Paju, Angelika Šalk / treenerid Ella Kungurtseva, Jelena Mihhailova, esindaja Aldur Partasjuk.

Meistriliiga parimad väravakütid: 

Polina Gorbatsjova (Reval-Sport) - 119, Angelika Šalk (Reval-Sport/Mella) - 75, Maarja Treiman (Reval-Sport) - 64, Teele Utsal (Tabasalu) - 53, Karina Kuul (Tapa) - 49

2021 Eesti naiste käsipalli meistriliiga ALL STAR team:
parem ääremängija – Karina Paju (Reval-Sport/Mella)
parem sisemine – Polina Gorbatsjova (Reval-Sport)
mängujuht- Kim-Ly Hoang (Reval-Sport)
vasak sisemine – Angelika Šalk (Reval-Sport/Mella)
vasak ääremängija – Simona Koppel (HC Tabasalu/Audentes)
joonemängija – Heete Kuuskla (HC Kehra)
väravavaht – Maria Mironova (Reval-Sport/Mella) 
resultatiivseim mängija - Polina Gorbatsjova (Reval-Sport) - 119 väravat

 

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP