Raasiku/Mistra võttis Viljandist kaasa kindla võidu

23.11.2019

Meeste esiliigas lõpetati laupäeval viies voor, kus Raasiku/Mistra sai võõrsil üllatavaltki suure võidu mullu liigas teise koha teeninud Viljandi Spordikooli üle. Raasikulaste võidunumbrid olid 36:21 (17:9).

Liigatabelis oli külalismeeskonnal enne laupäeva punkt rohkem, ent mullusel esiliigahõbedal koguni kaks mängu vähem peetud. Eelmisel hooajal kohtus siis veel HC Tallase nime all mänginud Raasiku meeskond Viljandi Spordikooliga meistri- ja karikavõistlustel neljal korral ning kaotas kõik need vastasseisud.

Laupäeval said võõrustajad küll 2:1 juhtima, kuid Raasiku/Mistra vastas viie vastuseta väravaga ning Kalev Kütt viis külalised 6:2 ette. Peagi hakkas edu kasvama, 17. minutil tegi Markus Oliver Mädo seisuks 10:4 ja mulkide peatreener Marko Koks kasutas juba teist minutilist mõttepausi.

Taavi Tibar karistusviskest ja Greg Gornischeff rebisid aga vahe juba kaheksale väravale. Spordikooli meeskonnal hakkas hästi tabama Mihkel Lõpp, ent Raasiku/Mistra noormeestel olid ikka ja jälle vastused olemas ning puhkepausile siirduti nende 17:9 eduseisul. Teise pooltunni algatuseks kasvatas Mihkel-Matteus Luik kahe väravaga vahe juba kümnele.

Väike õlekõrs ulatati Viljandile, kui 37. minutil eemaldati kolmanda kaheminutilise karistuse saanud Nikita Piskunov ning Lõpp realiseeris kaks karistusviset järjest seisuks 21:13. Siis tabasid aga Raasiku kasuks järjest Karu ja kahel korral Kütt ning Koksi järjekordne time-out tuli kui numbrid tablool olid 24:13.

Viimasel veerandtunnil rebenes vahe veelgi ning Raasiku/Mistra kirjutas kolme kaotuse kõrvale tabelisse kolmanda võidu tulemusega 36:21. Karu ja Kütt viskasid võitjate kasuks seitse, Luik kuus ning Tibar ja Gornischeff viis väravat. Lõpp tabas Viljandi poolel üheksa korda, Kevin Hunt lisas kolm väravat.

9. Tallinna Oskar 6 0 0 6 129:169 0

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 42, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 31, Rando Sein (TÜ), Ragnar Põldma (Oskar) ja Mihkel Lõpp (Viljandi SK) – 30, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 27, Arlo Talmar (Viimsi) – 26 väravat.

Esiliiga 6. voor:

25.11.  20:00  Raasiku/Mistra – Tartu Ülikool

30.11.  18:00  Tallinna Oskar – Viljandi Spordikool

1.12.   14:00  HC Kehra/Primend – HC Viimsi/Tööriistamarket

1.12.   18:00  HC Tallinn 2 – Põlva/Arcwood

Pildil: Marek Karu viskas võidumängus mulkide üle Raasiku/Mistra kasuks seitse väravat. (Foto: HC Tallinn/arhiiv).