Põlvas toimus 2005 sündinud mängijate esimene talendilaager

04.07.2021

Põlvas toimus 2005 sündinud mängijate esimene talendilaager

29.juuni kuni 02.juuli 2021 toimus 2005 sündinud mängijate esimene talendilaager Põlvas. Laagis osales kokku 29 noormeest ja 18 tütarlast kokku 11 klubist. Laagris tegeleti nii käsipallitreeningute kui ka sportlase karjääri valikul oluliste teemade tutvustamisega. Käsipallitreeneridi viisid läbi põnevaid treeninguid, kus õpetati kaitse- ja ründetegevust ning mängiti erinevaid käsipallimänguga seotud mänge. Muudel teemadel arutati dopinguvastaste reeglite, kokkuleppe mängude, meedia- ja kommunikatsiooni teemade, sportlike eesmärkide ja psühholoogilise ettevalmistuse ning profikäsipallur jagas kogemusi oma profikarjäärist.

Aleksandra – Jennifer Mednikova Arukülast:“ Laager oli super, see meeldis kõikidele osalejatele. Mulle meeldis see, et trennide vahepeal saime osaleda loengutes, saime teadmist asjadest, mis meile on tegelikult ka vaja on sportlase teel. Söögid olid väga head, kõik oli tore. Laager tekitas väga hea tuju.“

Georg Gustav Kont:“ Talendilaager oli väga tore ja huvitav ja andis palju informatsiooni, mida tähendab olla tippsportlane. Loengutes saime teada palju huvitavat ja kasulikku tippsportlase karjääriks valmistudes. Kindlasti soovitan seda ka teistele järgmistel aastatel, head treeninguid ja loengud.“

Eesti U16 koondise talendilaagris osalejad

Neiud: Aleksandra-Jennifer Mednikova, Anete Vare, Anastasija Pavlova, Caroly Aruvel, Sandra Parve, Kertu Sassiad (kõik Aruküla SK), Eleri Õun, Jenni Horn (mõl SK Tapa), Lili-Marleen Vader (HC Pärnu/Paikuse), Laura Kärner, Hannah Mänd (mõl HC Tabasalu), Inga Bušina, Marta Vinogradova, Valeria Sohhina, Darja Zautina, Sofia Zautina, Margarita Bitšel ja Uljana Ivanova (kõik SK Reval-Sport). Treenerid  Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma.

Noormehed: Hugo Liiv, Karl Kõverik, Tanel Kütt, Rasmus Eensaar, Peter Saan, Kaur Tamme (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia), Kaspar Padjus, Andreas Arder, Mark Tjurlik, Deivid Nugis, Kenneth Säde, Frederik Pennert, Karel Kunnus, Rico Romet Peterson (kõik HC Tallas), Ats-Kaarel Kaljuvee, Mart Markus Klaas, Tomy Suur (kõik HC Pärnu/Paikuse), Alvar Soikka, Mart Kruusalu (mõl HC Kehra), Georg Gustav Kont, Oliver Vetevool, Rando Lill, Alex Tropper (kõik HC Viimsi), Aron Leppik, Hendrik Kangur (mõl Aruküla SK), Ken Rasmus Kiis (Valga Käval), Aron Saarna, Reio Kähr ja Andero Hääl (kõik Põlva Käsipalliklubi). Treenerid Kalmer Musting, Rein Suvi ja Kaspar Lees.

Talendilaagri läbi viimisele aitasid kaasa Põlva Gümnaasiumi koolipere, Põlva koolipere, Põlva Spordikooli juhtkond, Eesti Kultuurkapital, Euroopa Käsipalliföderatsioon ja Eesti Käsipalliliit.

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP