Põlva Servitile ja HC Tallinnale saabub külla Minski SKA

26.01.2018

Balti liigas peetakse sel nädalavahetusel kaks kohtumist Lõuna-Eestis kui külla saabub liiga kolmekordne võitja Minski SKA. HC Tallinn võõrustab valgevenelasi laupäeval Valgas ja Põlva Serviti päev hiljem koduses Mesikäpa hallis.

B-alagrupi kaks kohtumist peetakse ette ära, sest veebruari lõpus on SKA hõivatud mängudega EHF Cupi alagrupifaasis. B-alagrupi seis on intrigeeriv nii tabelitipus kui neljandat ehk viimast edasipääsukohta silmas pidades: Zaporožje ZTR 12 (7-st mängust), Serviti 11 (6), SKA 11 (7), HC Tallinn 2 (6), Riia Celtnieks ja Kaunase Granitas-Karys 2 (7) punkti.

Jüri Lepp: kui meile võimalus antakse, siis kasutame seda

Valgas peetakse sel nädalavahetusel Eesti A-klassi meistrivõistlusi ja nii avaneb meie lähimal järelkasvul vahetu võimalus tippkäsipalli näha. "Olen ise seal, Kalevi spordihall on hõivatud ning mõtlesime ka ala populariseerimisele," selgitas Tallinna peatreener Jüri Lepp Valga-mängu põhjuseid. "Lisaks on meil Veiko Luik kohaliku käsipalli kasvandik, aga kahjuks pole kindel, kas ta osaleda saab."

Detsembris esmakordselt SKA-ga kohtudes hakkas Balti liiga uustulnuk kolmekordsele võitjale hästi vastu ja kaotas poolaja vaid ühe väravaga. Mäng lõppes siiski valgevenelaste 33:27 võiduga. "Muidugi on SKA meie jaoks kõva pähkel ja isegi kui nad ei võta kaasa EM-finaalturniiril käinud viit pallurit, siis saab ikkagi raske olema. Aga kui meile võimalus antakse, siis loomulikult ei jäta me seda kasutamata," kinnitas Lepp.

Tallinnal on käimas periood, kus 20 päevaga tuleb pidada seitse kohtumist ning kõik tugevate vastastega. "Teadsime seda ette ja valmistusime vastavalt, aga vigastuste ja kaitseväeteenistuste tõttu kujuneb see mängutsükkel siiski eeldatust raskemaks. Peame ka aru andma, et Balti liigas oleme sel hooajal õpipoisid ning peatähelepanu on siiski Eesti meistrivõistlustel," sõnas Lepp.

Kaotuseta Serviti sihib alagrupivõitu

Pühapäeval astub vana tuttava SKA vastu Põlva Serviti, kes pole käimasoleval hooajal ei Eesti ega Balti liigas veel kaotusekibedust tundnud. Ainus viik neis sarjades pärineb just detsembrikuust, kus ülipõnevas mängus SKA-ga 33:33 (17:17) mängiti. Viimati alistas Serviti Valgevene tippklubi enam kui kolm aastat tagasi, viimase viie hooajaga on kirjas kaks võitu, kaks viiki ja kuus kaotust.

"Kahjuks pole me hetkel samasuguses hoos, nagu näiteks novembris-detsembris," tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. "Aga ega ma nii sinisilmne olegi – selge, et läbi hooaja pole võimalik tippvormis olla. Lisaks räsivad mitmeid mängijaid haigused, mis jätavad jälje nii treeningtöösse kui mängudesse. Kolmapäevalgi tegime Aruküla/Audentese vastu ise elu raskeks, kuid loodan, et läheme päev-päevalt jälle paremaks."

SKA mängis eelmisel nädalavahetusel Lätis ja Leedus, kus pidi kõvasti vaeva nägema, et jagu saada Celtnieksist (25:24) ja Granitasest (32:28). "Kvaliteeti on SKA-s kõvasti ja nad tulevad kindlasti Põlvasse võidu järele. Aga meiegi tahame alagruppi võita! Vastaste näol on tegu füüsiliselt võimsa tiimiga, kes mängib kaasaegset ja kiiret käsipalli," analüüsis Musting.

Nädalavahetuse mängud Balti liigas:

27.01.  15:30  HC Tallinn – Minski SKA (Valga spordihoones)

28.01.  17:00  Põlva Serviti – Minski SKA (Põlvas, Mesikäpa hallis)

Pildil: Robin Oberg viskas HC Tallinna viimases Balti liiga mängus Põlva Serviti vastu oma meeskonna parimana 7 väravat, nüüd on vastas Minski SKA. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP