Põlva Serviti toob eurosarja kodumänguks Venemaalt kaasa viigi

13.02.2021

Põlva Serviti jätkas eurohooaega laupäeval Venemaal, kui EHF European Cupi kaheksandikfinaali avakohtumises tehti Balakovo linnas Saratovi SGAU-ga 28:28 (14:12) viik. Korduskohtumine mängitakse järgmisel laupäeval, algusega kell 18 Põlvas, Mesikäpa hallis.

Eesti meistermeeskond polnud ammu kogenud publiku silme all mängimist, ent Venemaal lubati pealtvaatajad saali. Tribüünidelt kostuv kära põlvalasi ei häirinud ning küllalt kiirelt haarati kohtumises kerge initsiatiiv. SGAU alustas 5-1 kaitsega, mida Serviti peatreener Kalmer Musting mängueelselt ka eeldas ja külalised olid selleks valmis.

Väravatevaese avangu järel realiseeris Mathias Rebane kiirrünnakul juba teise Eston Varuski söödu, viies Serviti üheksandal minutil 4:2 juhtima. Edu võinuks olla suuremgi, sest Varusk tõrjus suurepäraselt – sealhulgas karistusviske –, ent rünnakul eksiti viskele saades mitmel korral.

Poolaja keskpaigas õnnestus Servitil vahet kasvatada, kui kaitses tegutseti hästi, Varusk näitas hiilgetõrjeid ning järjest tabasid Anatoli Tšezlov, Carl-Eric Uibo ja Rebane. 18. minutil saadud 9:5 eduseis sulas aga pärast Saratovi meeskonna minutilist mõttepausi kiirelt. Viis minutit hiljem oli tablool 10:10 viik.

Tasavägise poolajalõpu kallutasid põlvalased endi kasuks ja Alfred Timmo saatis lõpusekundi täpse viskega tiimid puhkepausile seisul Serviti eduseisul 14:12. Agressiivne, tempokas ja tasavägine mäng jätkus läbi teise poolaja. 34. minutil jõudis Venemaa meistriliigas hetkel seitsmendat kohta hoidev vastane 15:15 viigini.

Peagi pommitasid Uibo ja Rebane aga Serviti jälle 18:16 ette. SGAU ründemäng hakkas paremini toimima ja 42. minutil pääses võõrustajad läksid esmakordselt juhtima, 20:19. Serviti võitles hästi ning 21:22 kaotusseis pöörati Timmo, Uibo ja uuesti Timmo tabamuste toel 24:22 eduks.

Eduseisu ei suudetud aga hoida ja 57. minutil läks SGAU omakorda 27:26 juhtima. Andris Celminš viigistas, Varusk tõrjus ja söötis ning Rebane realiseeris viienda kiirrünnaku selles kohtumises. 80 sekundit enne lõpuvilet oli Serviti ees 28:27, kuid joonemängija Andrei Trofimets viigistas.

Põlvalaste viimane rünnak vilja ei kandnud ja Venemaalt naastakse 28:28 viigiga. Rebane viskas Serviti kasuks kuus, Celminš viis ning Tšezlov, Timmo ja Uibo neli väravat. Vastaste täpseimana jäi Trofmetsi arvele kaheksa tabamust.

"Halastamatu tempoga mäng, aga oskasime seda oodata. Tegime ikka väga põhjaliku luuretöö erinevate kanalite kaudu nii meeskonna kui ka mängijate kohta eraldi. Kuigi teisel poolajal tempo veidi rauges, siis oli päris raske. Õnneks saime piisavalt vahetada ja vastas eest ei lubanud," sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

"Meie kaitse ja väravavahi kohta saan ainult kiidusõnu öelda. Ja tegelikult toimis ka rünnak kenasti. Leidus mehi, kes julgesid mängu enda peale võtta ja Venemaa koondise väravavaht Stanislav Tretõnkole sai sisse küll visatud. Nüüd on esmalt vaja pikk reis koju teha, terveks jääda ning nädala pärast tuleb juba uus ja ilmselt sama kõva andmine kahe võrdse vastase vahel," resümeeris Musting.

Pildil: Serviti väravavaht Eston Varusk tegi euromängus suurepäraseid tõrjeid ning jagas mitu väravasöötu. (Foto: Helin Potter/arhiiv).