Põlva Serviti ja HC Tallinn osalevad eurosarjas

11.07.2018

Eile kinnitas Euroopa Käsipalliliit (EHF) kõik uuel hooajal eurosarjades mängivad klubid. Pärast paarihooajalist pausi osaleb Eestist jälle enam kui üks tiim. Lisaks meistermeeskond Põlva Servitile, kes teeb kaasa tugevuselt teises ehk EHF Cupi sarjas, debüteerib Euroopa palliplatsidel ka HC Tallinn, kes mängib EHF Challenge Cup'il.

Kui Euroopa tugevaima sarja ehk EHF Meistrite Liiga alagrupid on juba avaldatud, siis kahe ülejäänud eurosarja eelringide loosimine toimub järgmisel teisipäeval, 17. juulil, EHF-i peakorteris Viinis. EHF Cupi avavoorud peetakse septembri algul, samas kui HC Tallinn alustab euroteekonda oktoobri esimesel nädalavahetusel.

"Kui mullu alustasime oma esialgse kolme-aastase plaaniga, siis oli kohe kavas teisel hooajal lülituda eurosarja," sõnas eurodebütant HC Tallinna tegevjuht Risto Lepp. "Esimesel aastal tutvustasime mängijatele profisportlase elu, soovisime parandada nende üldfüüsilist seisundit ja harjutada euroopalikku, agressiivse kaitsega mängustiili."

Lepp tõi paralleeli ka koduse konkurendiga. "Näeme ju Põlva Serviti pealt, kuidas aastaid tugevaid mänge heade vastastega on klubi viinud tublide Euroopa keskmike hulka. Nii arvame meiegi, et see on ainuõige tee arenguks. Peame end võrdlema tugevate vastastega ja mine tea, kui loos on õnnelik, siis on seal tiime, kellele võime vähemalt avaringis edukalt vastugi saada," lisas Lepp.

Põlva Serviti osaleb eurosarjas juba 18ndat hooaega järjest! Kahel korral jõuti 16 tugevama hulka, neist hooajal 2006/07 läbiti edukalt kolm ringi just EHF Cupil ja jäädi kaheksandikfinaalis alla Hispaania klubile Iruni CD Bidasoa.

Neli aastat tagasi kaotas Serviti samas staadiumis, aga EHF Challenge Cupi sarjas Ukraina tiimile Zaporožje ZTR. Mullu alistati EHF Cupi avaringis Horvaatia klubi HRK Gorica, kuid kaotati siis hiljem veerandfinaali pääsenud sama riigi Našice RK Nexele.

Lisaks kahele Eesti klubile teeb eurosarjades kaasa veel mitu meie välisklubides pallivat mängijat. Servitiga samas sarjas ehk EHF Cupil alustab teisest eelringist Martin Johannsoni klubi Bukaresti CSA Steaua ning kolmandas eelringis lülituvad võitlusse Mait Patrail ja TSV Hannover-Burgdorf.

EHF Challenge Cupil on avaringis vaba Jesper Bruno Bramanise koduklubi HV Kras/Volendam. Eestlasest treenerit võib aga näha ka Meistrite liigas, kuhu pääses Soome meister Riihimäe Cocks. Viimase peatreeneri Gintaras Savukynase abina töötab juba mitmendat aastat Eesti eks-koondislane Paavo Nelke.

Pildil: Kodused konkurendid Põlva Serviti ja HC Tallinn panevad end algaval hooajal proovile ka Euroopas. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP