Põlva Coop või HC Tallinn – kumb pääseb esinelikusse?

30.01.2018

Septembri keskel alanud meeste meistriliiga põhiturniir lõpeb sel nädalal. 14. voorus peab selguma, kumb napsab viimase esineliku koha – Põlva Coop või HC Tallinn. Põlvalased kohtuvad kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketiga, HC Tallinn sõidab külla Viljandi HC-le.

HC Tallinnal ja Coopil on mõlemal 14 punkti, kuid pealinlasi eelistab võrdsete punktide korral paremus omavahelistes mängudes – võõrsil kaotati Coopile viie väravaga, kodus võideti kümnega. Viimase vooru järel jagunevad meeskonnad kahte nelikusse, et mängida veel kaheringiline vaheturniir enne kui kuus paremat jätkavad veerand- ja poolfinaalides.

Coop läheb võitma ja siis ööpäevaks ootama

Otsustav voor saab alguse juba teisipäeva õhtul kui Coop võõrustab HC Viimsi/Tööriistamarketit. Novembri algul ehk seitsmendas voorus sai noor Põlva meeskond võõrsil 35:31 (17:15) võidu. Coop võitis eelmisel nädalal minimaalse paremusega SK Tapat, viimsilased kohtusid viimases kolmes voorus esikolmiku meeskondadega ning said suureskoorilised kaotused.

"Muidugi tahame võita ja esinelikusse pääseda, aga kõik pole meie kätes," tunnistas Coopi peatreener Kalmer Musting. "Anname endast parima ja kui võidame, siis tuleb 24 tundi oodata. Esinelik polnud ehk hooaja algul isegi eesmärk, aga nüüd tahaks väga sinna jõuda – noort meeskonda arendaks tugevamad mängud palju enam ning logistiliselt oleks reisimist vähem."

Coopi pallurid on viimasel nädalal palju mänginud, sest suur osa meeskonnast esindas Põlva Spordikooli A-klassi meistrivõistluste avaetapil, saades kuuest mängust kuus võitu. "Koormus oli suur, aga oleme taastunud ja valmis," hindas Musting. "Kõik peaksid rivis olema, ka Tõnis Kase on taastunud. Viimsi puhul on alati küsimärk, kui hea koosseisuga nad tulevad, aga peame suutma maksma panna oma kiiruse ja agressiivse kaitse."

Viimsi peatreener Ain Pinnonen tunnistas, et koosseisuga on suuri probleeme. "Rail Ageni, Anti Lanno ja Otto Karl Kont pole veel terved, lisaks kaotasime Risto Küti eelmises mängus saadud sinise kaardi tõttu," nimetas ta vaid mõned puudujad. "Coopi jaoks on tegemist väga tähtsa mänguga, aga lihtsaks me neil oma ülesande täitmist ei tee!"

Nii Viljandi kui Tallinn tahavad kolmapäeval võita

Kolmapäeva õhtul kohtub HC Tallinn võõrsil mulkidega, teades juba Coopi mängutulemust. Avamängus novembris pakkusid Tallinn ja Viljandi ühe käimasoleva hooaja põnevaima etenduse, kus lõpplahendus saabus paar sekundit enne lõpuvilet kui Robert Lõpp iluväravaga Viljandi 28:27 (10:16) võidule viis.

"Kummaline mäng oli see eelmine – ühel poolajal ei õnnestunud meil miski, siis jälle vastastel," vaatas Viljandi peatreener Marko Koks tagasi. "Aga nüüd on uus mäng ja loodan, et suudame sel korral esineda kogu kohtumise vältel nii, nagu toona teisel pooltunnil. Mäng pole tähtis ainult Tallinnale, vaid ka meile – tahaks kahepunktilist edu Kehra ees säilitada, sest vaheturniiril oleks soov ikka kahe hulka ja otse poolfinaali jõuda."

Jüri Lepp HC Tallinna peatreenerina maadleb endiselt koosseisuprobleemidega. "Nagu viimasel ajal tihti, oleme jälle ilma joonemängijateta," ei varjanud kogenud peatreener suurimat muret. "Seega läheme loomulikult võitlema ja punktide järele, aga üle ma selle mängu tulemust ei tähtsusta."

Ka Lepp meenutas eelmist kohtumist Viljandiga: "Teine poolaeg oli katastroof, aga mängude teised pooled ongi sel hooajal ja eriti just hiljuti meil ärakukkumistega seotud. Oleme seda nii klubi kui meeskonna sees analüüsinud ning loodame leida lahendusi. Noore koosseisu puhul võib lagunemist vahel eeldada. Nüüd oleme paar kogenud mängijat juurde saanud, aga neil vaja veel aega, et meie mängu sulanduda."

Teises kolmapäevases kohtumises kohtuvad Aruküla/Audentes ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Tänavused kolm kohtumist liigas ja karikasarjas lõppesid kõik kehralaste ülekaaluka paremusega. Põhiturniirile pannakse punkt neljapäeval, kui SK Tapa võõrustab Põlva Servitit. Novembris sai vaid võite tunnistav liigaliider tänavuse hooaja suureskoorilisema võidu, alistades Tapa kodus 46:18.

Põnev on seis ka põhiturniiri resultatiivseima palluri tiitlile. HC Tallinna kogenud Marko Slastinovski arvel on hetkel 90 tabamust, aga talle järgnevad tihedas reas Vahur Oolup (Tapa) 86, Kaimar Lees (Tallinn) 84, Tõnis Kase (Coop) 78 ja Robert Lõpp (Viljandi) 76 väravaga.

Põhiturniiri viimane ehk 14. voor:

30.01.  19:00  Põlva Coop – HC Viimsi/Tööriistamarket

31.01.  19:00  Aruküla/Audentes – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

31.01.  19:00  Viljandi HC – HC Tallinn

01.02.  19:00  SK Tapa – Põlva Serviti

Pildil: HC Tallinna Marko Slastinovski juhib enne põhiturniiri viimast vooru meistriliiga snaiprite tabelit 90 väravaga. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP