Põlva Coop sai esiliigas võidu ning tõusis kolmandaks

18.11.2021

Meeste esiliigas kohtusid pealinnas kaks nooruslikku tiimi ning tasavägises heitluses alistas Põlva Coop võõral väljakul HC Tallas/Tallinna Spordikooli tulemusega 33:28 (17:14). Põlvalased tõusid liigatabelis kolmandaks, täiseduga jätkavate Põlva/Arcwoodi ja HC Viimsi selja taha.

Coop sõitis kolme päeva sees juba teist korda Tallinnasse, sest alles teisipäeval mängiti HC Tallinna vastu karikavõistluste veerandfinaalis. Mullu jõudsid meeskonnad enne esiliiga peatamist kahel korral kohtuda ning nii Tallas kui ka Coop võtsid kodusaalis võidu.

Kuristiku Gümnaasiumi spordisaalis algas kohtumine tasavägiselt. Kumbki meeskond ei saanud 14 minuti jooksul enamat minimaalsest edust ning kui Patrick Padjus 6:6 viskas, olid tabloolt läbi käinud kõikvõimalikud viigiseisud.

Siis viisid Kermo Saksingu ja Joonas Vassiljevi tabamused Coopi 8:6 juhtima, aga Aron Leppik ja Greg Gornischeff taastasid viigi. Võrdne mäng jätkus, ent viis minutit enne poolajavilet tegi Coop väikse spurdi ning Aron Saarna tulistas külalised 15:12 juhtima. Puhkepausile mindi Coopi 17:14 eduseisus.

Treenerid Jüri Lepp ja Kalmer Musting kasutasid julgelt pika pingi hüvesid ning avapoolajaga said vähemalt ühe värava kirja koguni 16 mängijat. Teist pooltundi alustas paremini Coop. 34. minutil kasvatas Priit Luuk-Luuken edu 19:15 peale ja neli minutit hiljem tuli Joao Goncalo Coelho väravast 23:17.

Tallas ei kavatsenud alla anda, viie minutiga tegi kodumeeskond 5:0 vahespurdi. Andreas Klammeri tabamus vähendas vahe minimaalseks, 23:22 ning Musting võttis 43. minutil aja maha. Pealinlased jäid vähemusse ning Saksing ja palli tühja puuri saatnud väravavaht Patric Kurvits kasvatasid vahe uuesti kolmele väravale.

Coop rebis jälle vastasel eest, kui Randel Matthias Lepp viskas 51. minutil 28:23 ning seekord edu käest ei antud. Põlvalaste võidunumbrid olid 33:28 ning liigatabelis tõusti kümne punktiga kolmandale kohale. Tallas jätkab nelja silmaga kaheksandal astmel.

Kokku pikenes skoorijate nimistu täna koguni 20 mängijani. Võitjate kasuks tabas Saksing kaheksa, Lepp kuus ning Luuk-Luuken, Kevin Pütt ja Karl Markus Kannel neli korda. Tallase poolel viskas Danel Žigadlo viis ning Padjus ja Urmas Rõuk neli väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

21.11.  13:00  Valga Käval – HC Viimsi (Valgas)

21.11.  16:30  HC Tallinn 2 – Viljandi Spordikool/Pärnu (Viimsis)

22.11.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Valga Käval (Kristiine spordihoones)

24.11   19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Tartu Ülikool (Viimsis)

24.11.  19:30  Põlva/Arcwood – Viljandi Spordikool/Pärnu (Põlvas)

Pildil: Just kui HC Tallas oli vahe minimaalseks vähendanud, rebis Põlva Coop minutilise mõttepausi järel jälle eest. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).