Põlva Coop alistas esiliigas Tartu Ülikooli

10.03.2021

Meeste esiliigas peeti kolmapäeva õhtul üks kohtumine – võimalik, et vabariigi valitsuse kehtestatud piirangute tõttu pikemaks ajaks ka viimane. Põlva Coop sai kolmanda järjestikuse võidu, alistades kodusaalis Tartu Ülikooli 37:31 (19:15).

Tänavu polnud Coop ja TÜ veel kohtunud, mullu osutusid omavahelised vastasseisud vägagi tasavägisteks. Coop võitis need 31:30 ja 28:26, kuid toona said põlvalased kasutada Serviti pallureid. Nii viskasid näiteks koondislased Mathias Rebane ja Tõnis Kase neis kohtumistes kahe peale 30 väravat.

Huvitav oli kolmapäevane lahing veel tõsiasja poolest, et esiliiga väravaküttide tabeli viiest paremast jooksis platsile neli. Tartul puudus küll üks põhipommitajatest Siim Markus Saarend, ent esmakordselt tuli tänavu väljakule mitmeid aastaid liiga esisnaipri tiitlit kandnud Rando Sein.

Mainitud täpsusküttide tabelis mängu eel esikohta hoidnud Karl Markus Kannel avas põlvalaste poolt skoori, ent Seini kaks järjestikust väravat viisid 3:2 ette külalised. Coop vastas 4:0 vahespurdiga, Andero Viljus tõrjus Klaus Peeter Rüütli karistusviske ja Kevin Pütt tegi 6:3.

Tõnu Jõks vähendas kahe tabamusega vahe minimaalseks, aga uuesti spurtisid võõrustajad ja juhtisid 14. minutil 9:5. Kaks minutit hiljem kasvatas Joonas Vassiljev noorte põlvalaste edu viieväravaliseks, seejärel visati pikalt väravaid praktiliselt kordamööda.

Kermo Saksingu täpse viske järel tuli 26. minutil Coopi suurim eduseis, 19:12. Ülikool lõpetas poolaja aga hästi ning puhkama minnes näitas tabloo 19:15. Teise pooltunni algul näpistas Jõksi tabamus vahet veelgi väiksemaks, aga siis rebis Coop uuesti eest.

Jätkuvalt tabasid hästi Kannel, karistusviskeid eksimatult realiseerinud Randel Matthias Lepp ja Saksing ning viimase väravast juhiti 45. minutil 27:19. Tartlaste mängu pärssisid kaheminutilised karistused ja 54. minutil sai Coop 36:25 ette. Ehkki TÜ tulistas viis väravat järjest, võtsid põlvalased 37:31 võidu.

Võitjate täpsemad olid Lepp 11, Saksing üheksa ning Kannel ja Vassiljev viie väravaga. Viimati hooajal 2018/2019 esiliiga parima snaiprina 158 väravat kirja saanud Sein pole viskevormi minetanud ja tabas samuti 11 korda. Jõks lisas TÜ kasuks seitse ja Jaanus Peeter Rüütli viis väravat.

9. Valga Käval 8 0 0 8 176:308 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks (TÜ) ja Karl Markus Kannel – 66, Randel Matthias Lepp (mõl Coop) – 64, Siim Markus Saarend – 56, Klaus Peeter Rüütli (mõl TÜ) – 52, Siim Pinnonen (Viimsi) – 48, Priit Jõks (Arcwood) – 47 ja Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 44 väravat.

Pildil: Põlva Coop ja Tartu Ülikool võitlesid nii palli kui ka punktide pärast mehiselt. (Foto: Helin Potter).