Põlva/Arcwood tõi Oskari maa peale tagasi, HC Viimsi teenis teise punkti

09.02.2018

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai Põlva/Arcwood kodus 27:21 (12:10) jagu eelmises voorus tiitlikaitsja ja tabelijuhi Tartu Ülikooli alistanud Oskarist.

Kuigi tallinlased läksid 10. minutiks 5:2 juhtima, olid 12 minutit hiljem võõrustajad ees 9:7. Avapoolaja võitsidki Põlva mehed kahe tabamusega. Teise pooltunni esimese viie minutiga suurendas Põlva/Arcwood edu 16:11-le ning võttis lõpuks kuueväravalise võidu.

Põlva/Arcwoodi resultatiivseimad mängijad olid Harri Oberg ja Raido Peedomaa 5 tabamusega. Oskari parimateks skooritegijateks osutusid Kristo Kiipus 10 ning Peeter Koppelmann 4 väravaga.

Teise järjestikuse viigipunkti teenis HC Viimsi, kes mängis HC Tallinn 2 meeskonnaga kodus 23:23 (13:12). Tasavägiselt kulgenud kohtumises pääses Viimsi teise poolaja keskpaigas 19:14 ette, kuid sellest ei piisanud. Tallinn 2 tegi viimase viie minutiga Andreas Kommeri tabamuste toel 4:1 vahespurdi, päästes sellega endale viigi.

Viimsi poolelt viskas Arlo Talmar üleplatsimehena 10 väravat. Mark Mägi ja Karl-Mihkel Seenmaa arvele jäi 4 tabamust. Tallinn 2 parimad väravaviskajad olid Kommer 6, Palle Viilu 5 ning Ainar Estra 4 tabamusega.

Esiliiga jätkub 11. veebruaril Maaülikooli Spordihoones kell 18.00 Tartu Ülikooli ja HC Kehra/Primend vastasseisuga. Meeskondade avaringi kohtumise võitsid tartlased 42:22.

Tabeliseis: Põlva/Arcwood 18 (11-st mängust), Tartu Ülikool 17 (10), Oskar 14 (11), HC Tallinn 2 13 (10), Kehra/Primend 8 (10), Viljandi SK 6 (10), HC Tallas 6 (11), HC Viimsi 2 (11) punkti.