Põlva/Arcwood pikendas seeriat võiduga HC Tallas/TSK üle

03.10.2021

Meeste esiliigas alustati pühapäeva pärastlõunal tänavuse hooaja kolmanda mängudevooruga. HC Tallas/Tallinna Spordikool võõrustas 42 mängu kaotuseta püsinud Põlva/Arcwoodi ning muljetavaldav seeria pikenes, sest põlvalased said 27:17 (17:9) võidu.

Mullu jõudsid kaks meeskonda enne esiliiga katkestamist kohtuda kahel korral ning kui kodus sai Põlva/Arcwood viieväravalise võidu, siis võõrsil alistati HC Tallas/Tallinna Spordikool tulemusega 31:19.

Arukülas toimunud kohtumise algul viisid Danel Žigadlo ja Andreas Klammer pealinlased kahel korral juhtima ning veel seitsmendal minutil oli seis 3:3. Siis spurtis Arcwood ja Priit Jõksi värava järel oldi neli minutit hiljem ees 7:3. Žigadlo tõi kahe tabamusega Tallase veel korra kahe värava kaugusele.

Põlvalased võtsid seejärel pommitamise juba tõsisemalt ette ning hästi tabasid Markus Käo ja Margo Piksööt. Tallase peatreener Jüri Lepp kasutas teist minutilist mõtlemisaega 22. minutil, kui Sergei Ljubtšenko oli seisuks 14:7 teinud. Ei aidanud seegi, sest poolaja võitsid külalised 17:9.

Kümneväravaliseks kasvas vahe läbi Piksöödu ja Raido Peedomaa tabamuste teise pooltunni algul ning tallinlastel kulus üle seitsme minuti, et Kermo Pildeni viskest väravaarve avada. Tervikuna oli teine poolaeg oluliselt skoorivaesem, parimal juhul juhtisid põlvalased 13 väravaga.

Tallas/Tallinna Spordikool lõpetas mängu küll 4:1 spurdiga, ent tunnistas siiski Põlva/Arcwoodi 27:17 paremust. Võitjate kasuks viskas Piksööt kuus ja Mihkel Tamm neli väravat. Kaotajate täpsemad olid Žigadlo ja Pilden samuti nelja tabamusega.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

5.10.   18:00  HC Kehra/Primend – HC Tallinn 2 (Kehras)

5.10.   19:00  SK Tapa/Tapa valla SK – HC Viimsi (Tapal)

5.10.   19:30  Tartu Ülikool – Valga Käval (Tartus)

7.10.   18:00  Põlva Coop – HC Tallinn/Mustamäe (Põlvas)

10.10.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Viljandi SK/Pärnu

Pildil: Põlva/Arcwood jätkas pikka kaotuseta seeriat, olles võõrsil üle HC Tallas/Tallinna Spordikoolist. (Foto: Helin Potter/arhiiv).