Põlva/Arcwood jätkab esiliigas täiseduga, HC Kehra/Primend avas punktiarve

16.11.2021

Meeste esiliigas alustati seitsmenda vooru mängudega. Punktita meeskondi sel hooajal enam pole, sest HC Kehra/Primend sai silma pähe 28:18 (14:8) võiduga HC Tallinn/Mustamäe üle. Uuesti liidriks tõusnud Põlva/Arcwood jätkab pärast 33:27 (16:13) võitu Tartu Ülikooli üle täiseduga.

Vooru esimeses kohtumises läksid Kehras vastamisi seni punktita HC Kehra/Primend ja kuuest mängust ühe võidu saanud HC Tallinn/Mustamäe. Kui esimesed neli kohtumist kaotasid kehralased suurelt, siis viimati hakati juba tõsiselt vastu liigaliidrile HC Viimsile. Hästi sujus kodumeeskonnal ka teisipäevane mäng.

Kehra tõusis kindla võidu abil tabeli põhjast

Võrdse alguse järel sattus pidurdamatusse hoogu nädalavahetusel Balti liigas esindusmeeskonna eest debüteerinud 15-aastane Kristofer Liedemann, kellele assisteeris Albert Sikk. Kahe peale – vastavalt viie ja kolme tabamusega – viisid nad Kehra/Primendi 8:5 juhtima.

Mustamäelased ei suutnud 18 minutilise perioodi jooksul mängust ühtki väravat visata, skoori kasvatas vaid täpsete karistusvisetega Mark Tjurlik. Kehral hakkasid tabama teisedki mängumehed ning poolajaks oli võõrustajate edu pärast Erki Ehanurme väravat 14:8.

Tallinn/Mustamäe tagaajamine algas Ragnar Põldma kahe väravaga ja Tjurlik tegi 35. minutil karistusviskest seisuks 14:11. Siis haaras Kehra uuesti ohjad ja lõdvaks neid ei lasknud. Vahe kärises ning HC Kehra/Primendi hooaja esimene võit oli tõsiasi. Lisaks tõusti tabeli põhjast koha võrra ja lükati Viljandi Spordikool/Pärnu viimaseks.

Kodumeeskonna võidunumbrid olid lõpuks 28:18, Liedemann tabas kehralaste kasuks kaheksa, Sikk kuus ja Artur Gur-Arje viis korda. Kaotajate täpsemad olid Tjurlik kuue, Põldma ja David Nugis nelja väravaga.

Põlva/Arcwood ei lubanud TÜ-d kordagi juhtima

Õhtuses mängus läksid vastamisi Tartu Ülikool ja Põlva/Arcwood, kes aastate jooksul esiliigas nii mõnegi haarava etenduse pakkunud. Viimati veebruaris, kui põlvalased olid paremad 29:28 ja Margo Piksööt viskas võiduvärava seitse sekundit enne lõppu.

Tartus olid vastakuti ka vennad Jõksid – Priit viskas kohtumise avavärava Põlva/Arcwoodi poolel, Tõnu tõi tabloole kohtumises viimaseks jäänud viigiseisu 2:2. Priit Jõksi viskehoog oli aga fenomaalne, sest ta tabas esimese 13 minutiga seitse korda ning Arcwood juhtis 10:3.

Tartlasi nii lihtsalt ei murra, Kevin Klausi viskest tuli 20. minutil 12:8 ja viis minutit hiljem vähendas hästi tabama hakanud Rando Sein vahe kolmele väravale – 14:11. Nagu mängu algul, jäi ka poolaja viimane sõna vendadele Jõksidele, kes seadsid vaheajaseisuks 16:13.

Külalised alustasid teist pooltundi paremini ja rebisid kiirelt vahe jälle seitsmele väravale, kui Cristofer Jostov 37. minutil 22:15 tegi. Ülejäänud mänguaja jooksul TÜ vastaseid küll liiga kaugele eest ei lubanud, aga lähemale kui viis väravat ka ei saanud.

Põlva/Arcwood võitis 33:27 ja tõusis vähemalt pühapäevani – mil HC Viimsi seitsmenda vooru mängu peab – jälle liidriks. Priit Jõks viskas tosin, Piksööt kaheksa ning Jostov, Rene Volt ja Raido Peedomaa kolm väravat. TÜ kasuks tabas Sein 11, Tõnu Jõks kuus ja Taavi Tilgre kolm korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

17.11.  19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Viimsis)

18.11.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva Coop (Kuristiku Gümnaasiumis)

21.11.  13:00  Valga Käval – HC Viimsi (Valgas)

21.11.  16:30  HC Tallinn 2 – Viljandi Spordikool/Pärnu (Viimsis)

Pildil: Kristofer Liedemann (palliga) tabas HC Kehra/Primendi kasuks kaheksa korda ning aitas meeskonnal avada punktiarve. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).