Põlva/Arcwood alistas esiliigahooaja avamängus Tapa

14.09.2021

Teisipäeva õhtul algas Tapa spordikeskuses tänavune meeste esiliiga hooaeg. Põlva/Arcwood pikendas kaotuseta seeriat, alistades võõrustaja SK Tapa/Tapa valla Spordikooli tulemusega 35:21 (15:8).

Tapalastel oli duubelmeeskond liigasüsteemis viimati kuus aastat tagasi, tänavu registreeriti esiliigasse peamiselt 2005. ja 2006. aastal sündinud noortest ning mõne kogenuma mehega vürtsitatud SK Tapa/Tapa valla Spordikooli tiim.

Teisipäeval olid platsil vastamisi sõna otseses mõttes noorus ja kogemus, sest Tapa vanim pallur oli noorem kui Põlva/Arcwoodi noorim mängumees. Noorusliku innuga läks kodumeeskond 2:1 ettegi, ent siis spurtisid põlvalased 5:2 juhtima.

Tapalastel tabas mitu korda tänavu juba Balti liigas debüteerinud alles 15-aastane Aleksandr Vassiljuk, kuid Arcwoodi poolel oli tuntud headuses ekskoondislane Raido Peedomaa, kelle kolmandast järjestikusest tabamusest 15. minutil seisuks 7:3 tuli.

Poolajavileks juhtisid põlvalased 15:8. Tapa poolel tabas kõige paremini meeskonna kogenuim, joonemängija Hardo Levo, visates neli väravat. Külalistel sai juba avapoolajal käe valgeks kaheksa pallurit.

Ka teist pooltundi alustas Tapa hästi ning Vassiljuk vähendas 36. minutil vahe korraks neljale väravale, 17:13. Järgmise kümne minutiga tegi Arcwood aga 9:1 vahespurdi ning pärast Markus Käo tabamust oli seis 26:14.

Lõpuvile märkis Põlva/Arcwoodi 35:21 võitu. Külaliste poolel viskasid viis väravat nii Peedomaa, Markus Käo, Siivo Sokk kui ka Margo Piksööt. Tapa täpsemad olid Vassiljuk kuue ning Levo ja Ailar Puhasmets nelja tabamusega.

Esiliiga jätkub neljapäeval mängudega Põlvas ning Tartus, et püha- ja esmaspäeval põhja poole kolida. Nimelt siis võõrustavad esiliigas debüteerivad TKA/Audentes ja HC Tallinn/Mustamäe vastavalt HC Tallinn 2 ja HC Viimsit.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

16.09.  18:00  Põlva Coop – Viljandi Spordikool/Pärnu (Põlvas)

16.09.  19:30  Tartu Ülikool – HC Kehra/Primend (Tartus)

19.09.  16:30  TKA/Audentes – HC Tallinn 2 (Viimsi Kooli spordihoones)

20.09.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Viimsi (Kristiine spordihoones)

Pildil: Margo Piksööt oli üks neljast Põlva/Arcwoodi pallurist, kes võidumängus Tapa üle viis väravat viskas. (Foto: Helin Potter/arhiiv).