Põlva/Arcwood alistas Kävali ja võttis liidrikoha tagasi

31.10.2021

Meeste esiliiga viies voor – kus üks kohtumine lükati edasi – lõppes pühapäeval Eesti lõunapiiril. Põlva/Arcwood alistas võõrsil Valga Kävali tulemusega 41:23 (18:13) ning võttis mõneks päevaks HC Viimsile loovutatud liidrikoha tagasi.

Mullu meeste sarjadesse naasnud Valga Käval põlvalastega poolelijäänud hooajal kohtuda ei jõudnud ja nii jäi viimane vastasseis kaugele ajalukku. 2014. aastal esiliiga võitnud Käval alistas toona Põlva/TunMani nime all võistelnud tiimi enam kui seitse aastat tagasi mõlemas kohtumises.

Põlva/Arcwood polnud Valgasse päris täit koosseisu kokku saanud, aga Kävalil olid veelgi olulisemad puudujad – tiimi tänavuse hooaja parim snaiper Karl Martin Kiis ja mängiv peatreener Veiko Luik. Kohtumine algas siiski küllalt tasavägiselt ja esimese kümnekonna minutiga soosikutest külalised kaugele eest ei rebinud.

6:4 eduseisult tabasid aga järjest Margo Piksööt, Veiko Tigason ja kahel korral Sergei Ljubtšenko ning 16. minutil juhtis Arcwood 10:4. Kolm minutit hiljem tegi Priit Jõks seisuks 12:5, aga valgalased võitlesid. Kolm väravat järjest ning Andre Villemson vähendas vahe jälle neljale.

Mihkel Tamme kaks tabamust tõid tabloole 17:11, kuid vaheajale mindi pärast Ken Rasmus Kiisi realiseeritud karistusviset seisul 18:13. Riietusruumist väljus Arcwood plaaniga vahe sisse rebida – seitsme minutiga tehti 7:1 vahespurt ja Raido Peedomaa kasvatas edu kümnele väravale.

Veel oli Kävalil jõudu järele tulla, sest tosinaväravaline kaotusseis mängiti ühekohalise numbrini, kui Marten Mitt 48. minutil 30:21 viskas. Mängu lõpp kuulus aga ülikindlalt külalistele. Päris 20 väravani vahe ei kasvanud, ent Põlva/Arcwood sai kindla võidu tulemusega 41:23.

Kõik kümme Valgasse sõitnud põlvalasest väljakumängijat said käe valgeks. Jõks viskas võitjate kasuks seitse, Piksööt kuus ning Tamm, Peedomaa ja Siivo Sokk viis väravat. Kävali kasuks tabas Marten Mitt kuus ning Kiis ja Stiven Raide neli korda.

12. HC Kehra/Primend 4 0 0 4 85:150 0

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 57, Kermo Saksing (Coop) – 53, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 40, Andreas Kommer (Tallinn 2) – 36, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 33, Ken Rasmus Kiis (Käval) ja Tõnu Jõks (TÜ) – 32 ja Ailar Puhasmets (Tapa) – 31 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

1.11.   19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Kristiine spordihoones)

4.11.   18:00  Põlva Coop – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Põlvas)

4.11.   19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – Tartu Ülikool (Tapal)

4.11.   19:00  HC Viimsi – HC Kehra/Primend (Viimsis)

5.11.   20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallinn 2 (Põlvas)

Pildil: Priit Jõks võib naeratada – mängu parimana seitse väravat, kindel võit ja Põlva/Arcwood tagasi liidrikohal. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).