Pikalt tagaajaja rollis olnud Põlva/Arcwood alistas HC Tallinn 2

01.12.2019

Meeste esiliiga kuuendas voorus peeti tõeline põnevuslahing, kus tiitlikaitsja Põlva/Arcwood ei juhtinud esimese 50 mänguminuti jooksul kordagi, aga võttis lõpuks siiski 29:28 (14:14) võidu HC Tallinn 2 üle ning tõusis uueks liidriks.

Raasikul vastamisi läinud meeskonnad olid mullu kohtunud neljal korral ning nii karika- kui liigamängudes jäi alati peale Põlva/Arcwood. Pealinlastel oli ilmne soov seda jada muuta ning mängu alustati võimsalt – kuuendaks minutiks juhiti 4:0. Valitsev esiliigatšempion nõelus vaikselt vahe kinni ja 12. minutil tuli Veiko Tigasoni viskest 5:5.

Uuesti sai Tallinn 2 eest ning 19. minutil oldi pärast Martin Pihlamägi ja Kaupo Märjamaa väravaid 10:7 eduseisus. Tasavägine mäng jätkus, viigini jõudis Põlva/Arcwood 28. minutil, kui Margo Piksööt realiseeris karistusviske seisuks 13:13. Eesti ekskoondislased Jorma Käsper ja Raido Peedomaa lisasid mõlemale poole enne poolajavilet veel ühe tabamuse.

Teise pooltunni algus ei toonud suurt muutust, võõrustajad said paari väravaga juhtima, külalised tegelesid tagaajamisega. 41. minutil tuli Käsperi viskest 19:16, seitse minutit hiljem tegi Kristjan Järv Tallinn 2 eduseisuks 22:20. Siis jäi aga kodumeeskond – kes muide oli Arcwoodi viimase esiliigakaotuse põhjustaja 19 kuud tagasi – pikaks ajaks "kuivale".

Kaheksa minutiga viskasid põlvalased viis vastuseta väravat ning Cristofer Jostov viis tiitlikaitsja 51. minutil esmakordselt juhtima. Piksööt ja Peedomaa tulistasid peagi eduseisuks 25:22. Mõned minutid visati väravaid kordamööda, siis vähenes Tarmo Ulla ja Käsperi tabamuste järel vahe minimaalseks, 27:26.

Piksööt realiseeris karistusviske, ent Palle Viilu tegi viimasel minutil 28:27. Pärast Põlva minutilist vaheaega jõudsid veel tabada Tiit Neeme ja Viilu ning Põlva/Arcwood sai 29:28 võidu. Piksööt viskas seitse, Peedomaa kuus ning Jostov ja Mario Karuse neli väravat, pealinlastel tabas Käsper kuus, Kaupo Märjamaa viis ning Ulla, Viilu ja Pihlamägi neli korda.

Põlva/Arcwood tõusis samaga esiliiga uueks liidriks üheksa punktiga, Põlva Coop ja Raasiku/Mistra on ühe silma kaugusel, HC Tallinn 2 kuue punktiga neljandal kohal. Esiliiga kuues voor lõpeb esmaspäeval kohtumisega HC Kehra/Primend – HC Viimsi/Tööriistamarket.

Pildil: Alati põnevust pakkuva HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwoodi vastasseisu võitsid pühapäeva õhtul põlvalased. (Foto: Helin Potter/arhiiv).