Patrail uuest positsioonist klubis ja rollist koondises

05.03.2023

Eesti meeste käsipallikoondis kohtub tuleval neljapäeval Kalevi Spordihallis 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänguks Iisraeliga ning kolm päeva hiljem minnakse sama vastasega kokku võõral väljakul. Täna vestlesime koondise pikaaegse liidri, aastaid maailma tugevaimas käsipalliliigas pallinud Mait Patrailiga tema klubihooajast ning ootustest koondiseakna eel.

Aastaid Bundesligas Hannoveri esindanud ning üleeelmisel hooajal ühes maailma tippklubis, Rhein-Neckar Löwen, pallinud eestlane siirdus käesoleva hooaja eel värskelt Saksamaa kõrgliigasse tõusnud ASV Hamm-Westfaleni ridadesse. "Kahjuks meil esimene poolaasta läks väga kehvasti. Keskmängija vigastuse ja teiste tegurite toel kaotasime nii mõnedki mängud kodus, mida oleks tegelikult pidanud võitma. Hetkel tundub isegi liigasse püsima jäämine utoopiline, kuid niikaua kui kasvõi teoreetiline šanss on olemas, võitleme lõpuni," alustas Patrail, kelle koduklubi on sel hooajal teeninud esimesest kahekümne kahest kohtumisest vaid viis punkti ning paikneb sarjas viimasel kohal.

"Olen sellel hooajal pidanud erinevate mängijate vigastuste tõttu klubis mängima enda jaoks harjumatut positsiooni, kui lisaks kaitses võitlemisele olen rünnakul võtnud sisse joonemängija koha. Varasemalt olen ikkagi olnud tagamängija rollis. Viimased aastad olen pallinud maailma absoluutsetes tippklubides ja parimate treenerite käe all ning eks siin klubis on asjad natukene ikka teistmoodi. Treeningutel võiks olla koormused pisut suuremad, kuid eks kõigil on oma ideed ning eks sportlasena peame üritama need mõtted platsil ellu viia," jätkas pühapäeva õhtul oma endise pikaaegse koduklubi, Hannoveri, vastu neli väravat visanud eestlane.

"Hetkel olen pigem äraootaval seisukohal. Mõned klubid on ka selle kohta uurinud, kuid midagi liiga head nende seas ei ole olnud. Enamus küsimusi on tulnud Saksamaa teise ja kolmanda liiga võistkondadest. Pigem olen hetkel keskendunud siin treeneripaberite kättesaamisele. Bundesligas mänginuna on mul õigus B-litsentsi taodelda ning loodan lähiajal need asjad korda saada ning ka ehk üks hetk ise juhendajana kätt proovida," rääkis 34-aastane koondislane oma tulevikust.

"Kui viimati Iisraelis nende vastu mängisime, siis oli tegemist väikeste ja kiirete, agressiivset kaitset viljelevate palluritega," alustas Patrail koondise vastaste kirjeldust. "Nüüdseks tunnen osasid mehi väga hästi, kuna mõned neist mängivad minu enda klubis ning osade vastu olen Bundesligas võidelnud. Enda poolelt üritan kindlasti noormängijatele edasi anda need kogemused, mida aastad välismaal mängimist mulle on andnud. Meie poolelt on kõige tähtsam see, et saame kaitse pidama. Viimasetel aastatel on Eesti koondis ikkagi saanud punkte hea töö eest sellel väljakupoolel. Kui suudame üks-üks võitlused võita, siis on kõik võimalik."

Eesti kohtumised selles ringis:

09.03.2023 19:00 Eesti – Iisrael (Kalevi Spordihall)
12.03.2023 18:00 Iisrael - Eesti (Tel Aviv)

OSTA EELMÜÜGIST PILET NELJAPÄEVASELE MÄNGULE SIIT

Eesti meeste käsipallikoondis mängudeks Iisraeliga:
Rasmus Ots, Armis Priskus, Henri Sillaste, Kaspar Lees, Ott Varik, Markus Viitkar, Martin Johannson, Armi Pärt, Mait Patrail, Karl Toom, David Mamporia, Vahur Oolup, Mihkel Lõpp, Hendrik Koks, Andris Celminš, Ilja Kosmirak
Personal:
Lars Thomas Sivertsson, Jan Jörgen Ekman, Martin Noodla, Margus Parts, Kert Kähari, Erik Vorna, Priit Allikivi

Pildil: Mait Patrail on aastaid olnud Eesti koondise üks liidritest (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner