Oskar sai võiduga Viljandi SK üle esiliigatabelisse esimesed punktid

30.11.2019

Meeste esiliigas jätkusid kuuenda vooru mängud ühe kohtumisega Tallinnas, kus seni punktita kohalik Oskar alistas mulluse hõbemedalisti Viljandi Spordikooli 26:23 (14:12).

Kristiine spordihoones toimunud kohtumist alustas Oskar paremini ja sai pärast Ragnar Põldma tabamust seitsmendal minutil 3:1 ette. Viljandi Spordikoolil olid vastused olemas – Robin Liinsoo viigistas kaks minutit hiljem ning Martin Braun viis mulgid 4:3 juhtima. Põldma reageeris kahe kiire väravaga ja Oskar edu enam käest ei andnud.

Kogenud Mart Liinati tabamusest tuli 20. minutil 9:6 ning kuigi Hendrik Koks ja Simon Drõgin vähendasid vahe minimaalseks, kontrollis avapoolaja lõppu jälle Oskar. Puhkama mindi seisul 14:12. Mingi aja visati teise pooltunni algul väravaid kordamööda, ent seisul 16:14 toimus väike murrang.

Koks eksis kahel karistusviskel järjest, Priit Kotsar, Kristo Kiipus ja Liinat kasvatasid aga pealinlaste edu 42. minutil juba viieväravaliseks, 19:14. Külaliste peatreener Marko Koksi minutilise mõttepausi järel tõid Braun ja Drõgin Viljandi kahe värava võrra lähemale.

Kodumeeskonna juhendaja Tõnu Kastani time-out sama hästi ei toiminud, sest Drõgin vähendas vahet veelgi. Põldma ja Kotsar aitasid Oskari uuesti 22:18 juhtima ning 51. minutil eemaldati platsilt punase kaardi saanud Hendrik Koks, jättes Viljandi käsutusse vaid kuus väljakumängijat.

Kevin Hunt viskas mulkide kasuks kolm väravat järjest ning kolm minutit enne lõppu oli seis 23:21. Oskari kogemused aga maksid – Liinat ja Hendrik Karlson, kel kahe peale kokku vanust 111 eluaastat, kasvatasid jälle edu ning Oskar võitis 26:23. Põldma, Kiipus ja Kotsar tabasid kõik viis korda, Viljandi poolel said sama palju väravaid kirja Drõgin ja Koks.

Esiliiga 6. vooru järgmised mängud:

1.12.   18:00  HC Tallinn 2 – Põlva/Arcwood

2.12.   19:00  HC Kehra/Primend – HC Viimsi/Tööriistamarket

Pildil: Kogenud Jaanus Rätsep (palliga) juhtis Tallinna Oskari mängu ja aitas meeskonnal tabelisse esimesed punktid kirjutada. (Foto: Helin Potter/arhiiv).