Noored ääred koondiselaagrist: kas poleks mitte tore üks päev olümpial mängida?

18.12.2021

Eile kogunes naiste käsipalli rahvuskoondis järjekordsesse treeninglaagrisse, kus kolme päeva jooksul keskendutakse individuaalsetele oskustele ning lihvitakse koostööd nii kaitses kui rünnakul.

Teiste seas osalevad laagris ka alles 2005. aastal sündinud ääremängijad Laura Kärner ja Inga Bušina, kes on oma arengus tänavu suure hüppe teinud ning näiteks naiste karikavõistluste resultatiivsemate tabelis paiknesid vastavalt kolmandal ja neljandal kohal.

"Osalesime mõlemad suvel 2004. aastal sündinud tüdrukute Euroopa meistrivõistluste turniiril ning see andis hea kogemuse ja põhja selleks hooajaks. Tegime seal endast parima ja võtsime palju teadmisi kaasa," ütlesid noored käsipallurid kui ühest suust.

Laura Kärneri koduklubi HC Tabasalu/Audentes võttis eelmisel nädalavahetusel toimunud karikavõistluste finaalturniiril võistkonna jaoks ajaloolise esimese medali. "See oli imeline kogemus, saime head mängud ning saavutasime naiskonnaga vapustava tulemuse." Inga Bušina ja Reval-Sport/Mella lõpetasid tasavägise finaali järel hõbemedaliga. "Panime liiga palju emotsiooni magama reedeses poolfinaalis ja otsustavaks kohtumiseks olime natukene kurnatud ning seetõttu sooviks, et tulemus oleks võinud parem olla."

"Kõik on siin väga toetavad ja sõbralikud, uued noored mängijad on hästi vastu võetud," ütles esmaskordselt täispikas naiste koondise laagris osalev Kärner. "Eks algus oli natukene hirmutav, kuid tahet on mul palju ning üritan anda endast parima, et siin end heast küljest näidata," lisas Bušina.

"Kas ei oleks mitte tore Eesti naiste koondisega olümpial mängida," naljatlesid tüdrukud koos lõpetuseks vastuseks küsimusele, kus võiks nende isiklikud ja võistkonna eesmärgid olla.

Eesti naiste käsipallikoondis treeninglaagriks:

Alina Molkova (HL Buchholz 08-Rosengarteniga), Angelika Šalk, Anastassia Volkova, Anastassia Bušina, Maria Mironova, Inga Bušina (kõik Reval-Sport/Mella), Linda Veski, Aleksandra-Jennifer Mednikova, Eliisabet Põldver, Janeli Laasik (Aruküla/Mistra), Merili Heinla, Karina Adissova (HC Kehra), Gertu Jõhvikas, Laura Kärner, Simona Koppel, Johanna Kalgan, Kadri Liisi Toots (HC Tabasalu/Audentes), Marjette-Maie Müntser.

Peatreener: Taavi Tibar, treenerid: Merit Moro ja Ella Kungurtseva, mänedžer: Sten Toomla, füsioterapeut: Triin Kont

Pildil: Eesti koondise noored ääremängijad Laura Kärner ja Inga Bušina (Foto: Eesti Käsipalliliit/Hendrik Osula/)

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP