Neidude U16 koondis sõidab EM-turniirile Göteborgi

29.06.2018

Eesti kuni 16-aastaste neidude koondist ootab ees põnev ja raske väljakutse, sest esmaspäeval alustatakse Göteborgis mängimist Euroopa lahtistel meistrivõistlustel. Eesti loositi D-alagruppi, kus vastasteks on Venemaa, Rumeenia, Šveits ja Slovakkia. Avapäeval kohtuvad eestlannad esmalt idanaabrite ja siis õhtul Slovakkiaga.

Turniir on tugev, sest 20 osaleja seas on paljud juhtivad käsipalliriigid, nagu Norra, Rootsi, Prantsusmaa ja Hispaania. Kui vaadata Euroopa naiste koefitsientide tabelit, mis annab aimu naiskäsipalli tasemest – aga ei pruugi muidugi kehtida U16 koondiste kohta – siis on esikümnest Göteborgis kohal kuus võistkonda. B-alagrupis mängib edetabeli liider Ungari ning Eesti kohtub pingerea kolmanda-neljanda ehk Venemaa ja Rumeeniaga.

Kuu aega tagasi Eesti U18 naiskonna suurel rahvusvahelisel turniiril tublile neljandale kohale tüürinud Martin Noodla juhendab Göteborgis ka kaks aastat nooremaid neidusid. "Hüppame vette küllaltki tundmatus kohas, sest vastastest ei tea midagi," tunnistas peatreener. "Aga ma seaks sama eesmärgi, mis U18 tüdrukutele ehk siis võita võimalikult palju mänge."

Göteborgis pääsevad iga alagrupi kaks paremat esikaheksasse, ülejäänud võistkonnad selgitavad järjestuse 9.-20. kohani. "Viie päevaga saame kaheksa mängu, mis on kindlasti raske, aga oleme sellele turniirieelses laagris tähelepanu pööranud. Treenisime samas rütmis, kaks korda päevas ja usun, et tüdrukud on valmis ning loodan, et oskame jõuvarusid õigesti jagada," sõnas Noodla.

"Kogu tiim hingab ühtselt ja kõik olid laagris väga tublid ning on valmis võitlema," kinnitas Eesti koondise peatreener. "Saime enam-vähem kokku kõik selle vanuseklassi paremad ning nii raske mängurütmiga turniiril on igal mängijal tähtis roll. Otseselt ei tahakski liidreid välja tuua, aga kindlasti ootan palju tagaliinineidudelt, kus Polina Gorbatšjova ja Elina Tšerkassova vahel on mängujuhiks Anastasija Bušina."

Eesti U16 neidude koondis EM-turniiriks Göteborgis:

Merili Heinla, Heete Kuuskla, Marili Alle (kõik HC Kehra), Polina Gorbatšjova, Valeria Pavlenko, Karina Pau, Maria Mironova, Tatjana Kavunenko, Anastasija Bušina, Elina Tšerkassova, Elizaveta Mironova, Darja Belokurova, Alina Karzubova (kõik SK Reval-Sport). Peatreener Martin Noodla, treenerid Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma, füsioterapeut Marina Karžetskaja ning delegatsioonijuht Pirje Orasson.

Pildil: Eesti kuni 16aastaste neidude koondis EM-turniiri eel. (Foto: Eesti Käsipalliliit).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP