Naiste meistrivõistlustel näitasid liidrid kindlat minekut

23.02.2023

Naiste käsipalli meistrivõistlustel peeti sel nädalal kaks kohtumist, kui esmaspäeval läksid Tapal vastamisi kohalik valla spordikool ning HC Tabasalu/Audentes. Kolmapäeval mängisid Kristiine Spordihallis Reval-Sport/Kopli ja Aruküla/Mistra. Mõlemas kohtumises oli tabeliseisu vaadates kindel favoriit ning tugevamad sel nädalal ei vääratanud.

Tapal algas kohtumine võrdselt ning 13. minutil realiseeris Elle-Liis liivas karistusviske, mis tõi Tabasalu taas viiginumbriteni 6:6. Poolaja lõpus aga haarasid külalised initsiatiivi ning tugeva kaitse ja realiseeritud kiirrünnakute toel haarati vaheajale kaasa 16:11 edu. Teisel perioodil Audentes ohjasid käest ei andnud ning põhiliselt Gertu Jõhvika ja Laura Kärneri väravate toel suudeti edu hoida ning lõpuks endale 26:21 võit kindlustada.

Tabasalu poolelt viskas Kärner kaheksa ning Jõhvikas seitse väravat. SK Tapa parimad olid Karina Kuul seitsme ning Marjette Maie Müntser kuue tabamusega. "Üritasime hoida kiiret tempot ja parandada praaki, mida olime eelmises kohtumises teinud. Kahjuks jäi siiski realiseerimisest natukene vajaka, kuid meie kaitse töötas hästi ning väravavaht hoidis puuri lukus ja suutsime õnneks kaks punkti koju kaasa võtta," kommenteeris HC Tabasalu resultatiivseim mängija.

Kolmapäeval suutis Kristiine Spordihallis Aruküla/Mistra oma paremuse Kopli vastu kohe algusest peale maksma panna ja 18. minutil tegi Anete Vare nende kasuks seisuks 11:6. Vaheajaks suurendati vahe juba kümne väravaliseks. Teine poolaeg möödus sarnaselt esimesega ning Eesti meistriliiga liider noortele vastastele võimalust ei andnud. Kertu Sassiadi ja Aleksandra-Jennifer Mednikova resultatiivse mängu ning kõva kaitsetöö abil lõpetati mäng 35:16 paremusega.

"Meie eesmärk oli ajada tempo võimalikult kiireks, et vastased ära väsitada. Selle tagajärjel saime palju kiirrünnakuid ning suutsime lihtsaid väravaid realiseerida. Kuigi tegime palju pallikaotusi, siis see tulemust ei mõjutanud, kuna vastased tegid ka ohtralt tehnilisi vigu. Vaatamata vähendatud koosseisule, suutsid kõik endast parima anda ning tänu väravavahtide heale tööle võtsime kindlalt kaks punkti ära," ütles kolmapäeval kaheksa väravat visanud Aruküla mängija Aleksandra-Jennifer Mednikova. Temale lisas Kertu Sassiad sama arvu tabamusi. Kopli poolt sai Maarja Moler kirja 5 kolli.

Naiste meistriliigat juhib kaheksa punktiga Aruküla, kes järgmises voorus kohtub viimasel kohal paikneva SK Tapaga. Mistrale järgnevad Tabasalu ja Reval-Sport/Mella, vastavalt kaheksa ja kuue punkti peal, kes ka järgmises ringis teineteisega vastamisi lähevad. Reval-Sport/Kopli jätkab nejandal kohal ühe võiduga.

Naiste meistrivõistluste kohtumised sel nädalal:
20.02 18:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/ Tapa valla SK - HC Tabasalu/Audentes 21:26 (11:16)
22.02 19:00 Kristiine Sport Reval-Sport/Kopli - Aruküla/Mistra 16:35 (8:18)

Pildil: Kertu Sassiad ja Aleksandra-Jennifer Mednikova viskasid mõlemad kaheksa väravat ning Aruküla/Mistra alistas kindlalt Reval-Sport/Kopli (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner