Naiste meistrivõistluste põnevuslahingus jäi seekord peale Reval-Sport/Mella

24.11.2021

Eile jätkusid Eesti naiste käsipalli meistrivõistlused, kui Reval-Sport/Mella võõrustas Aruküla/Mistra võistkonda. Põnevast lahingust väljus võitjana koduvõistkond, kes oli lõpuks parem numbritega 26:22.

Võistkondade esimene kohtumine oli toimunud karikavõistlustel oktoobris, kus tookord jäi napilt peale Mistra naiskond. Seda arvesse võtte oli oodata kõva lahingut, kus võitjat ennustada oleks olnud väga raske.

Nii nagu esimeses kohtumises, ei suutnud Mistra alguses hoogu sisse saada ning külaliste mitmed tehnilised vead karistas Mella osavalt ära ja juba 10. minutil, kui Inga Bušina tegi seisuks 5:0, pidi Aruküla treener võtma aja maha. Vaatamata sellele kulges esimene poolaeg siiski võõrustajate kontrolli all. Pausile mindi Reval-Spordi 13:10 juhtimisel.

Teise poolaja alguses kasvatas Mella taas vahe viieväravaliseks, kui 39. minutil viskas Angelika Šalk seisuks 17:12. Aruküla aga tõstis siis natukene tempot ning Maarja Treimani karistusviskest kolmteist minutit enne lõppu tuldi juba kahe värava kaugusele. Kuid viimastel hetkedel ei suutnud otsustavatest kohtadest Mistra naised siiski täna hiilgava mängu teinud Darja Belokurovat Reval-Spordi väravas üle mängida ning lõppseisuks vormistas taas Šalk 26:22.

"Taaskord ei suutnud me alguses oma mängu käima saada ning seda viieväravalist kaotusseisu me terve mängu siis taga ajasimegi. Teisel poolajal olid meil omad võimalused, kuid igakord, kui tundus, et suudame Mellale lähemale tulla, tegime kas ise tehnilise praagi või ei suutnud Belokurovat üle mängida," võttis mängu kokku Aruküla/Mistra peatreeener Taavi Tibar.

"Olen uhke, et näitasime täna väga ilusat mängu. See oli tõeline lahing. Jätsime kõik oma emootsioonid ja jõu selle võidu saavutamiseks platsile. Loodetavasti suudame ka edaspidi samalaadseid suurepäraseid sooritusi näidata," ütles täna Reval-Spordi väravas mitmete tähtsate tõrjetega säranud Darja Belokurova.

Mella poolt vastutasid täna skoorimise eest Angelika Šalk üheksa ja Anastasjia Bušina seitsme tabamusega. Mistra resultatiivseim oli Maarja Treiman üheksa väravaga. Naiste meistrivõistlusi, mis lähevad nüüd uue aastani pausile, juhivad HC Tabasalu/Audentes ja Reval-Sport ühe võiduga, Aruküla ja HC Kehra jätkavad võiduta.

Eesti naiste käsipalli meistrivõistluste esimene voor:

22.11 19:00 HC Kehra - HC Tabasalu/Audentes (Kehra spordihoone) 26:35 (15:17)
23.11 17.45 Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra (Kristiine Spordihall) 26:22 (13:10)

Pildil: Tõrjel mängus tähtsaid palle ära võtnud Reval-Spordi väravavaht Darja Belokurova (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)