Nädalavahetusel peetud esiliiga mängud päädisid Viljandi SK/Pärnu ja Põlva Arcwoodi võitudega

16.01.2023

Möödunud nädalavahetusel peeti kaks esiliiga mängu - Viljandi SK/Pärnu ja Tall SK/Mistra ning Tallinna KA/Audentese ja Põlva Arcwoodi vahel. Laupäevasel kohtumisel sai võidurõõmu tunda Viljandi SK/Pärnu, kui alistas Mistra seisuga 32:30. Eilsel mängul Audentese võitlusest ja visadusest ei piisanud, et Põlvat võita ning seis kulmineerus Arcwoodi kasuks 31:37.

Viljandi SK/Pärnu resultatiivsemad mängijad olid Kristjan Heinla 10 väravaga, Jaan-Paul Varik 9 väravaga ja Kristofer-Robin Soomets 7 väravaga. Viljandi mängija Jaan-Paul Varik kohtumisest Mistraga: “Teadsime enne mängu, et tuleb raske mäng ja olime selleks valmis. Muutsime oma taktikat ja mängisime terve mängu 7:6 rünnakut, milleks vastased valmis ei olnud ja meie suutsime tänu sellele omad võimalused ära kasutada. Kaitse pidas meil tegelikult enam vähem, aga kuna tegime rünnakul vahepeal rumalaid viskeid, said vastased visata tühja väravasse päris palju palle. Üldiselt oleme ise mänguga rahul, aga rünnakul peaksime rohkem vältima rumalaid ja kiirustatud otsuseid.” Mistra parimad väravakütid olid Danel Žigadlo 10 väravaga, Johannes Paju 6 väravaga ning Patrick Padjus 5 väravaga. 

Tallinna KA/Audentese resultatiivsemad mängijad olid Jasper Arnover, Mark Lillenberk, Marti Neudorf, Jaan Pirk ja Erik Matt, kes kõik skoorisid 5 väravat. Audentese mängija Jasper Arnover kohtumisest Arcwoodiga: “Mäng sarnases meie eelmistele mängudele. Puudu jäi tiimi emotsioonist ja kaitse agressiivsusest. Õppisime mängust ja loodetavasti läheme järgnevatele mängudele parema emotsiooniga.”

Põlva Arcwoodi suurimad väravakütid olid Raido Peedomaa 7 väravaga, Sergei Ljubtšenko 6 väravaga ning Markel Veiko 5 väravaga. Põlvakate treener Romet Oone mängust Audentesega: “Aasta esimene mäng on ette teada, et tuleb rabe. Kuna mängudest on olnud paus, siis oli näha, et mõned mehed olid natuke roostes. Viimased 10 min lasime jala liiga sirgu, kuid muidu võib mänguga rahule jääda.”

Esiliiga meistrivõistluste tabeliseisu juhib hetkel Coop Põlva, teisel kohal on SK Tapa/Tapa valla SK ning kolmandal kohal HC Kehra/Primendi meeskond. Täpsemalt saab tabeliseisu vaadata Eesti Käsipalliliidu statistikast. 

 

Järgmised esiliiga mängud:

19:01.23    20:00     Kuristiku Gümnaasium            Reval-Sport/Mustamäe vs HC Tallinn 2

26.01.23    17:30     Kuristiku Gümnaasium            HC Tallas vs HC Kehra/Primend

26.01.23    18:00     Mesikäpa Hall                          Coop Põlva vs Reval-Sport/Mustamäe

26.01.23    19:00     Kuristiku Gümnaasium            Tall SK/Mistra vs SK Tapa/Tapa valla SK

26.01.23    19:00     Viimsi Kooli spordihoone        HC Viimsi vs Valga Käval

 

Foto: Viljandi SK/Pärnu sai tunda võidurõõmu (Joonas Kuuskla, Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner