Must hobune ja ratta leiutamine ehk meeste karikavõistlustel selguvad finalistid

25.11.2022

Eesti meeste käsipallihooaja esimene pool kulmineerub sel nädalavahetusel Viljandis, kui laupäevastes poolfinaalides selgitavad parema välja Viljandi HC - Põlva Arcwood ja Põlva Serviti - SK Tapa/N.R Energy. Kohtumiste kaotajad kohtuvad samas kohas päev hiljem ning tiitlivõitja selgitamist alustatakse pühapäeval kell 14.30.

Vaieldamatult selle sajandi edukaim Eesti käsipalliklubi Põlva Serviti püüab alates 2002. aastast juba oma kümnendat karikavõitu. Eelmisel hooajal alistati Kehras toimunud finaalis Viljandi HC. Sel hooajal edenetakse võimsas tempos ning nelja liiga ei ole veel kaotusevalu tunda saadud. "Ettevalmistus karikavõistluste finaalturniiriks on läinud plaanipäraselt, võtame mängu korraga, kuid meie eesmärk on siis pühapäeval karikas pea kohale tõsta," alustas karikavõistlustel ühes kohtumises 20 väravat visanud Serviti joonemängija Hendrik Varul.

"Meeskonna sisekliima on hea ning lisaks tulevatele karikavõistlustele mõtleme vaikselt ka lähenevatele eurosarja mängudele Norra klubiga Runar Sandefjord Elite ja tulev nädalavahetus on meile ka vaikselt nendeks ettevalmistuseks. Kokkuvõttes võime rahul olla ka loositulemusega, kuigi turniiri võitmiseks peab loomulikult kõiki võitma, siis tahtsime siiski vältida teist Põlva tiimi, Arcwood, et kodulinna mõlemale võistkonnale jääks võimalus finaali edeneda," jätkas Varul.

Viljandi HC on järgmine Eesti legendaarne käsipallikants, kust on sirgunud Eesti koondisele ohtralt mängumehi. Täiskasvanute tasemel karikavõistluste tulemused aga hakkasid märgatavalt paranema 2010ndate alguses ning Marko Koksi juhendamisel võeti 2014. aastal ka tiitel aastaks enda kätte. Selle lisati 2017. ja 2021. aastal ka hõbemedalid. Kõvahäälse kodupubliku ees loodetakse kindlasti kaheksa hooaja tagust edu korrata ning karikas pea kohale tõsta.

"Saime loosist pigem soodsa vastase, kuid ega see lõpuks midagi ei muuda. Finaalturniir ei ole koht, kus kedagi alahinnata saaks. Vastased on hästi komplekteeritud, endistest koondislastest koostatud kogenud võistkond, kes on meid ka varem karistanud. Meie oma ettevalmistus on kulgenud plaanipäraselt, oleme lihvinud kõiki elemente, hoidnud jõusaalis toonust ja keskendunud ka realiseerimisele. Kahjuks on koosseisu kohapealt mõningaid probleeme, kuid hea meel on tõdeda, et nädalavahetuseks on meiega siiski liitumas üks must hobune. Eks me ikka lõppude lõpuks läheme kodupubliku ees kõige suurema karika järele, sest see hooaeg on näidanud, et suudame kõikidega võrdselt mängida," analüüsis Viljandi HC ääremängija Ott Varik.

SK Tapa ajalugu ei jää oma pikaajalisuselt kindlasti eelnevalt mainitud tiimidele alla, kui sel hooajal N.R Energy nime all mängiva tiimi saavutused nii suured ei ole. Kahel korral, 2012. ja 2020. aastal on karikavõistlustel saavutatud pronks. "Kahjuks loos meile ei halastanud ja saime potist kõige raskema vastase, kuid finaalturniiri formaadis on kõik ühest mängust kinni ning meil on kindlasti omad võimalused olemas. Serviti on siiski suurfavoriit, mis tähendab, et meie saame kohtumisele pingevabalt peale minna. Elu on näidanud, et suudame siis paremini esineda. Võistkonna sisekliima on hea. Sel hooajal liitunud Mikola Naum ja Kaspar Lees on liidrirolli enda peale võtnud ning noored võtavad õpetussõnad ilusti vastu. Ega keset hooaega enam ratast ei leiuta, peame omad võimalused ära kasutama ning siis on kõik võimalik," ütles SK Tapa/N.R Energy pallur Rail Ageni.

Tõenäoliselt oleks kogu Eesti pallimängude ajaloost väga raske leida esiliiga võistkonda, kes oleks karikavõistlustel kahel korral pronksile tulnud ning mitmeid kordi finaalturniiril osalenud. Käsipallis on aga Arcwoodi näol selline näide olemas. Nõrgemas sarjas mängivad põlvakad on aastaid oma ridades koondanud endisi koondislasi, kes pidevalt meistriliiga võistkondadele peavalu valmistavad. "Meie mängime ikkagi just hea võistkonnavaimu pealt. Esiliiga tasemel ei treeni me ammu enam sellisel hulgal nagu meistrisarja kaaslased," alustas Arcwoodis palliv ning aastaid ka Serviti ja koondise koosseisu kuulunud Raido Peedomaa.

"Viljandi on kõva pähkel. Isegi kui nende raudsest kaitsest mööda saame, siis kolme posti vahel seisab veel müürina Rasmus Ots. Kui mängijad peaksid viskel eksima, siis paremast äärest on Ott Varik kohe valmis selle ära karistama. Aga ega lõpuks meile finaalturniiril lihtsaid vastaseid ei oleks. Oleme rahul, et oleme üldse nii kaugele jõudnud ning loodame just esiliiga tiimi kohta head esitust näidata," lõpetas Peedomaa.

Meeste karikavõistluste finaalturniiri ajakava Viljandi Spordihoones:

26.11.2022
12:00 Põlva Arcwood - Viljandi HC
14:15 Põlva Serviti - SK Tapa/N.R Energy

27.11.2022
12:00 kolmanda koha mäng + autasutamine
14:30 finaalmäng + autasustamine

Kui mingil põhjusel Viljandisse kohale ei jõua, siis kõik mängud on nähtavad ka Eesti Käsipalliliidu Youtube-i kanalis.

Pildil: Ott Varik, Raido Peedomaa, Hendrik Varul ja Rail Ageni üritavad kõik oma võistkonnale tiitli koju tuua (Fotod: Helin Potter/Taavi Nagel/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner