Mõtted Balti liigal ja kuidas mõjus koondisepaus ehk meeste meistrivõistlustel algab viimane ring

14.03.2023

Sel nädalal peetakse Eesti meeste käsipalli meistrivõistlustel kolm kohtumist, kui kolmapäeval lähevad Põlvas vastamisi kohalik Serviti ja SK Tapa/N.R Energy ning Viljandi võõrustab Mistrat. Neljapäeval lõpetavad viimase ringi esimese vooru HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Meistriliiga suveräänne liider võõrustab SK Tapat

Kolmapäeval lähevad esimeses mängus vastamisi sel hooajal meistriliigas vaid ühe punkti kaotanud Serviti ning hetkel tabelis neljandal kohal paiknev SK Tapa. Kuigi karikavõistluste poolfinaalis suutsid N.R Energy mehed selle nädala vastased alistada, siis meistriliigas on kolmes matšis põlvakad kindlalt peale jäänud, alistades lääne-virulased keskmiselt 11 väravaga.

“Oleme oma koosseisu enamvähem tagasi platsile saanud, kuigi võib olla üksikud puudujaid, siis suures pildis peaks selles osas kõik korras olema. Loomulikult on meil meeles kaotatud mängud Tapa vastu teistes liigades ning teame, et neil on omad tugevused kõvade liidrite näol. Eks asjad otsustatakse siiski kolmapäeval platsil ning ega meil enam tabeliseisu vaadates palju kaalul ei ole ja mõtted on juba nädalavahetusel ees ootavatel Balti liiga veerandfinaalidel,” alustas Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting.

Vooru keskses kohtumises võitlevad Viljandi ja Mistra teise koha nimel

Selle nädala tähtsaim mäng toimub kindlasti Viljandis, kus võõrustajad võitlevad Mistraga meistriliiga teise koha nimel, mis kindlasti annaks kohamängudeks omad eelised. Tiimid on sel hooajal vastamisi läinud juba seitse korda kolmes eri liigas, millest viis korda on peale jäänud Viljandi ning kaks korda on võitnud Mistra, kusjuures mõlemad korrad on punktid võetud just meistriliigas.

“Meil olid kolm meest seotud koondisega ning teiste palluritega tegelesime rohkem üldfüüsilise treeninguga. Hooaeg on veel pikk ees ning päeva lõpuks on meil ka kergelt juba mõtted nädalavahetusel toimuvatel Balti liiga veerandfinaalidel, kuid loomulikult tahame kodupubliku ees head sooritust näidata. Mistra läks meist tabelis mööda ja peame siiski üritama ka meistriliiga olukorda parandada,” sõnas Viljandi juhendaja Marko Koks

Tabeli kaks viimast lähevad vastamisi Kalevi Spordihallis

Neljapäeval lõpetavad selle mänguvooru legendaarses Kalevi spordihallis HC Tallinn ja HC Kehra. Tiimide kolm eelmist omavahelist kohtumist meistriliigas on lõppenud külaliste kindla eduga, kui vastased on alistatud keskmiselt 11 väravaga. HC Tallinna koosseis on aga võrreldes eelmiste voorudega pisut muutunud ning kindlasti üritatakse sel nädalal tabelisse esimesed punktid kirja saada.

“Saime eelmisel nädalal natukene mängudest hinge tõmmata ning üldfüüsiliste treeningutega tegeleda. Me ei ole veel kindlad, kas kõik mängijad saavad kaasa teha, kuna osasid vaevavad pisivigastused, kui eks see selgub mängueelsel treeningul. Kehra vastu me ei ole sel hooajal parimaid esitusi näidanud, kuid vaatamata sellele, et meie pink on ikka õhuke, läheme võitlema ning kodupublikule atraktiivset käsipalli näitama,” lõpetas HC Tallinna mängiv peatreener Risto Lepp

Meistriliiga tabeliseis: (mängude arv, võidud, viigid, kaotused, punktid)

1. Põlva Serviti                                 15 14 1 0 29
2. Mistra                                           15 10 0 5 20
3. Viljandi HC                                  15 9 1 5 19
4. SK Tapa/N.R. Energy                  15 8 0 7 16
5. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper   15 3 0 12 6
6. HC Tallinn                                    15 0 0 15 0

Meeste meistriliiga mängud sel nädal:
15.03 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti - SK Tapa/N.R. Energy
15.03 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC - Mistra
16.03 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Pildil: Viljandi HC ja Mistra võitlevad meistriliiga teise koha nimel (Foto: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner