Mella võttis naiste karikavõistlustel esimese võidu

27.10.2021

Eesti naiste käsipalli karikavõistlustel peeti eile üks kohtumine, kui eelmise aasta võitja Reval-Sport/Mella alistas HC Kehra tulemusega 30:20 (15:7).

Tasavägist mängu jätkus vaid avahetkedeks ning Mella suutis vastaste tehnilise praagi ja Darja Belokurova tõrjete järel joosta mitmeid kiirrünnakuid. Juba 9. minutil, kui Kehra oli jäänud 2:5 kaotusseisu, oli Toomas Heinla sunnitud võtma aja maha. Pärast time-outi aga võõrsil mänginud tiimile midagi lihtsamaks ei läinud ning 22. minutil tegi Inga Bušina seisuks 10:5.

Poolaja lõpp kulges samas tempos, kus Kehral oli suuri probleeme realiseerimisega, isegi kui pääseti mööda Mella hästi töötanud kaitsest, seisis taga veel Belokurova. 29. minutil vähendas Merili Heinla kaotuseseisu 7:15 peale ning selle skooriga mindi ka vaheajale.

Teine poolaeg mängupilti suurt muutust ei toonud ning 41. minutil viskas Diana Laossaar Mella järjekordsest kiirest seisuks 21:11. Mängu lõpus visati väravaid juba kordamööda ning mõlemad võistkonnad said ohtralt vahetusi teha. Lõppseisu 30:20 vormistas Inga Bušina tabamus 12 sekundit enne sireeni.

"Kuna meil olid täna koosseisust mõned puudujad, siis võtsime kohtumist rahulikult. Üritasime teha erinevaid liikumisi ning katsetasime mängijaid paljudel kohtadel, kuna seis lubas erinevaid asju proovida. Eraldi tahaks kindlasti kiita Inga Bušinat, kes vaatamata oma noorusele, tegi väga hea esituse," võttis mängu kokku Mella eest üheksal korral skoorinud Angelika Šalk.

Kehra poolelt olid täna resultatiivseimad Karina Adissova kuue ja Milana Leoke-Bosenko viie tabamusega. Võitjate poolelt viskasid Šalk ja alles 15-aastane Inga Bušina üheksa väravat. Üldises resultatiivsustabelis on kahe vooru järel esikohal Maarja Treiman 16 väravaga (Aruküla/Mistra), kellele järgneb eelmainitud Šalk 15 ja Laura Kärner (HC Tabasalu/Audentes) 13 tabamusega.

Mella tõusis tänase tulemuse najal karikavõistlustel jagama teist kohta HC Tabasalu/Audentesega. Liigat juhib täiseduga Aruküla/Mistra ning Kehra ei ole veel võiduarvet avanud. Eesti naiste karikavõistluste põhiturniiri lõpetavad 8. novembril toimuv HC Kehra - Aruküla/Mistra ja 10. novembril aset leidev HC Tabasalu/Audentes - Reval-Sport/Mella vastasseis.

Pildil: Alles 15-aastane Inga Bušina viskas täna vastaste võrku üheksa väravat (Foto: Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP