Meeste meistriliigas peetakse üks ärajäänud kohtumine

21.02.2023

Kuigi Eesti meeste käsipalli meistriliiga fännid peavad täisvooru veel nädala võrra oota, siis üks mäng peetakse sel nädalal siiski, kui Mesikäpa hallis lähevad vastamisi Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Kohtumine pidi esialgu toimuma varem, kuid siis lükati see edasi lõuna-eestlaste eurosarja matši tõttu.

Nende võistkondade kohtumiste ajaloolisest tähtsusest oleme lugejale juba korduvalt rääkinud ning omavahel 27 Eesti meistritiitlit ära jaganud tiimide minevikule enam niipalju me ei keskendu. Viimased aastad ei ole Kehra minek enam nii kõva olnud, kui samas on Serviti meie riigi käsipalli vaieldamatu valitseja olnud, võites seitse järjestikkust meistritiitlit.

Sel hooajal on võistkondade minek olnud väga erinev, kui Serviti hoiab kindlalt meistriliiga liidripositsiooni, olles kaotanud vaid ühe punkti, kui Viljandi HC-ga mängiti viiki. HC Kehra on oma ainukesed kolm võitu võtnud HC Tallinna vastu. Omavahelistes matšides on põlvakad keskmiselt kümne väravaga peale jäänud. Tiimide resultatiivseimad mehed on Alfred Timmo ja David Mamporia, kes on vastavalt Põlva ja Kehra eest visanud 73 ja 62 väravat ning asetsevad mõlemad selles tabelis kuue tugevaima hulgas.

"Mõned nädalad tagasi alles kohtusime Kehraga. Siis oli esimene poolaeg võrdne ning alles teisel poolajal suutsime oma paremuse maksma panna. Karta on, et ega midagi lihtsalt ei tule ka seekord. Meil on nii mõneski positsioonides puudujaid. Vastased on hooaja vältel järjest paremasse vormi läinud ning ootame homselt kõva võitlust," kommenteeris Serviti vasakäär Henri Sillaste. "Meie jaoks on suure tõenäosusega sel hooajal võimalused play-offi pääseda läinud ning mõtleme juba rohkem tulevikule. Jagame mänguaega laialt ning üritame endast parima anda," lisas HC Kehra peatreener Janar Mägi.

22.02 18:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Pildil: Kehra ja Põlva peavad tagantjärgi ärajäänud kohtumise (Foto: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner