Meeste meistriliigas algavad veerandfinaalid

02.04.2018

Teisipäeval tehakse algust meeste meistriliiga veerandfinaalidega. Põlva Coop võõrustab HC Tallinnat ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võtab kodusaalis vastu HC Viimsi/Tööriistamarketi. Kahe võiduni mängitava seeria teised kohtumised peetakse neljapäeval, vastavalt Tallinnas ja Viimsis.

Kui ühes paaris võib 11-kordseid Eesti meistreid kehralasi pidada selgeks soosikuks, siis Coopi ja Tallinna vastasseis tõotab põnevust. Esiteks lõpetasid noored põlvalased põhiturniiri koha võrra kõrgemal ja osalesid tugevamal vaheturniiril ning teiseks on kahe tiimi senised käimasoleva hooaja kohtumised andnud mõlemale ühe võidu.

Ei Lepp ega Musting soostu soosikustaatusega

Kahe meistriliiga debütandi sügisestes mängudes sai Coop Põlvas 34:29 võidu ja Tallinn omakorda oli vastasest kodus 31:21 parem. Vaheturniirid sujusid meeskondadel täiesti erinevalt – tugevamas nelikus sai Coop kuus kaotust, samas kui pealinlased võitsid 5.-8. kohani peetud turniiril kõik kuus mängu.

"Kuus kaotust ei viinud meie meeleolu alla. Vastas olid esikolmiku tiimid ning sellest on poistega ka pidevalt räägitud ja teame milleks võimelised oleme," kinnitas Coopi peatreener Kalmer Musting. "Kuigi lõpetasime põhiturniiril Tallinnast eespool, siis reaalselt peaks selles paaris soosikuks pealinlasi pidama."

"Tegu on õppimisaastaga ja tõsiasi, et jõudsime põhiturniiril nelja hulka, oli juba suur üllatus," hindas Musting. "Loomulikult läheme püüdma võitu ja ses osas on väga oluline just esimene kodumäng. Usun, et meil on võimalused ning loodan, et publik leiab mängu tähtsust arvestades tee saali meid toetama."

"Me pole tugevama neliku meeskondadega ammu mänginud, aga see eest oleme saanud rahulikult oma tööd teha," sõnas Tallinna peatreener Jüri Lepp. "Nüüd läheb põnevaks kahe meeskonna vahel, kus just treenerid tunnevad teineteist läbi ja lõhki. Usun, et siin paaris saab määravaks kumb rohkem tahab, ehkki on selge, et mõlemad tiimid soovivad võita."

Lepp ei soostunud soosikumantlit HC Tallinna õlgadele upitama. "Raske on nii öelda, sügisesed mängud on kaugel selja taga ning usun, et meie meeskond vahepealse poole aasta jooksul kõvasti tööd teinud ja oluliselt paremaks saanud. Kindlasti ei tule meile kahjuks, et vaheturniiril kuus võitu saime – mängijatele lisandus tubli ports enesekindlust," lisas Lepp.

Kaupo Liiva: sooviks seeria kahe mänguga ära otsustada

Teises veerandfinaalpaaris kohtuvad HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Viimsi/Tööriistamarket. Põhiturniiril sai Kehra 26:23 ja 33:20 võidud, lisaks alistati sama vastane ka karikavõistluste pronksimängus 39:29. Mullu oldi vastamisi poolfinaalis ja ka siis jäid mängudega 3:1 peale kehralased.

"Ilma mingi kahtluseta on Kehra siin paaris soosik," tunnistas viimsilaste juhendaja Ain Pinnonen. "Nende mänguvorm on selgelt tõusuteel, meil pole seda kahjuks näha. Jäime ilma ka ühest oma liidrist Aleksandr Oganezovist, kes on hooaja lõpuni mängukeelus. Aga üritama läheme kindlasti. Peame saama kaitse pidama ja lootma väravavahtidele, kes seni pole meid alt vedanud."

Kehra peatreener Kaupo Liiva võttis soosikukoorma rahulikult enda kanda. "Viimsil on sel hooajal koosseisuprobleeme ja Oganezovi puudumine teeb meie elu veel lihtsamaks. Sooviks seeria kahe mänguga ära otsustada, aga alahinnata Viimsit ei tohi. Kas või Siim Patrael on väravasuul meile pidevalt probleeme valmistanud," lausus Liiva.

"Samas peab tunnistama, et pigem oleme mõtetega poolfinaali suunas," lisas Liiva, keda edu korral ootab nelja parema seas ees vastasseis Viljandi HC-ga. "Oleme viimastes mängudes päris heas hoos olnud, enesekindlus on kõrgel ja kõik mehed terved."

Meistriliiga veerandfinaalmängud sel nädalal:

03.04.  19:00  Põlva Coop – HC Tallinn

03.04.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Viimsi/Tööriistamarket

05.04.  19:00  HC Tallinn – Põlva Coop

05.04.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Pildil: Põhiturniiril oli Põlva Coop hädas kogenud Marko Slastinovskiga, kes viskas kahe mänguga noorte põlvalaste võrku 15 väravat. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP