Meeste karikavõistlused saavad sel nädalal sisse täishoo

20.09.2021

Eelmisel nädalal väikese "valestardiga" alanud meeste 2021. aasta karikavõistlused käsipallis saavad alanud nädalal sisse täishoo. Peetakse kolme ülejäänud kaheksandikfinaali avakohtumised, ühes paaris lähevad vastamisi meistriliigaklubid SK Tapa ja Põlva Serviti.

Mullu detsembris 11. korda Eesti karika võitnud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alustas trofeekaitsmist edukalt, alistades avamängus varasemalt kuuel korral finaali jõudnud HC Viimsi 36:25 (20:13). Kordusmäng selles paaris peetakse 29. septembril.

Tänavustel Eesti karikavõistlustel osaleb tosin võistkonda ning loosi tahtel said otsepääsme veerandfinaali meistriliigaklubid HC Tallinn ja Viljandi HC ning esiliigas pallivad Põlva/Arcwood ja Valga Käval.

Kaheksandikfinaalis viis loos vastamisi ka kaks kõrgliigaklubi ning teisipäeval kohtuvad SK Tapa ja Põlva Serviti esimese kodusaalis. Eelmisel aastal jõudis Tapa ajaloolise saavutuseni, kui võideti karikavõistlustel pronksmedalid. Nüüd seisavad aga tee peal ees rekordilised 13 korda karika pea kohale tõstnud põlvalased.

Veel üks meistriliigameeskond alustab teisipäeval kodusaalis. Mullu karikasarja finaalnelikusse jõudnud Raasiku/Mistra sai vastaseks Tartu Ülikooli. Raasikulased pole tänavu veel ametlikes kohtumistes võidurõõmu maitsnud, ent seni on kohtutud ka eranditult kolme Balti riigi tippklubiga.

Neljandas kaheksandikfinaalis lähevad mõõtu võtma kaks esiliigameeskonda. Vastasseis tõotab tulla põnev, sest näiteks eelmisel hooajal mängisid Põlva Coop ja HC Tallinn 2 ainsaks jäänud omavahelises mängus 29:29 viiki. Tunamullu võitsid põlvalased mõlemad tasavägised kohtumised vastavalt kahe ja viie väravaga.

Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalid:

21.09.  19:00  SK Tapa – Põlva Serviti (kordusmäng 6.10.)

21.09.  19:20  Raasiku/Mistra – Tartu Ülikool (kordusmäng 28.09.)

22.09.  19:00  Põlva Coop – HC Tallinn 2 (kordusmäng 3.10.)

29.09.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Viimsi (avamäng 36:25)

Pildil: Karikakaitsjana asus tänavu võistlustulle HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP