Meeste esiliiga alustab tosina võistkonnaga

13.09.2021

Meeste esiiliigas osaleb tänavu 12 võistkonda ja pall pannakse mängu teisipäeva õhtul Tapal. Et kaks eelnevat hooaega jäi koroonaviiruse tõttu lõpetamata, on kõiki meeskondade peamiseks lootuseks ja eesmärgiks lõpplahenduseni jõuda.

Viimati osales esiliigas tosin või enam tiimi kümmekond aastat tagasi. Tänavu debüteerivad meeste sarjas Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes ja HC Tallinn/Mustamäe. Mõneaastase pausi järel panevad meistriliigaklubid SK Tapa ja Viljandi HC jälle välja duubelmeeskonnad. Viimane on selle nimel leivad ühte kappi pannud noorte pärnakatega.

Põlva/Arcwood alustab hooaega 40-mängulise kaotuseta seeria pealt

Kahtlemata on suurim kaotus esiliigas legendaarse Tallinna Oskari kadumine käsipallikaardilt. Kahekordne Eesti karikavõitja ja meistriliigaski viis medalit võitnud meeskond mängis viimased aastad harrastajatetiimina esiliigas, kuid nüüd enam ei jätka.

Lõpetamata hooaegade järel stardib esiliigas jätkuvalt tiitlikaitsjana 2018/2019 meister Põlva/Arcwood. Viimastel aastatel kindlalt tabelitipus püsinud põlvalased pole kaotusekibedust tundnud juba 40 mängu järjest. Esiliiga valitseja avab ka uue hooaja, sõites teisipäeval külla SK Tapa/Tapa valla Spordikoolile.

"Kõigi mängijate ja treenerite ühine eesmärk on kindlasti, et saaks hooaja korralikult ära mängida – kolmandat aastat järjest enam pooleli jätta ei tahaks. Kui kevadel järsku hooaeg lõppes, tõmbas see muidugi motivatsiooni alla, aga suvega on nii mehed kui ka toetajad uuesti tahtmist täis," sõnas Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone.

"Kahju, et Oskar loobus, aga uusi tiime tuleb peale ja eriti positiivne, et noori lisandub. Midagi lihtsat me ei oota ning iga mäng on tähtis, sest kohamänge ei toimu. Meie meeskonda lisandusid Mario Karuse, Siivo Sokk, Tauri Treier ja Denis Lõokene ehk loodetavasti oleme tugevnenud," teatas Oone.

Kaks nooruslikku pealinna meeskonda debüteerivad esiliigas

Ühe uustulnukana liitub esiliigaga Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes, kus treenerite nimekirjas troonivad Martin Noodla ja Marius Aleksejev. "Meeskond koosneb TKA kasvandikest, kellest seitse treenivad lisaks minu käe all Audenteses, lausus Noodla.

"TKA-s teevad noortetreenerid väga head tööd ja nüüd on esimesel grupil aeg meeste seas proovida. Grupis on väga ägedad kujud, kes teevad tõsiselt trenni ja nendega on põnev töötada. Tulemuslikke ootusi meil pole, tähtis on kõigile anda mänguaega ja kogemusi veidi kõrgemal tasemel," selgitas ekskoondislane.

Teinegi debütant tuleb pealinnast ja koosneb peamiselt noortest palluritest. HC Tallinn/Mustamäe mängijad on 15-16-aastased, kuid neile lisanduvad mullu Oskarit esindanud Ragnar Põldma, Polad Mahmudov ja legendaarne Jaanus Rätsep.

"Ragnar on meie teine treener ja ideaalne variant, et ta oma kogemustega platsil poistele toeks on. Minu silmis Eesti läbi aegade parima kaitsemängija Jaanus Rätsepi kutsusime algselt trenni appi kaitsetööd parandama, aga loodetavasti aitab ta meid ka mängudel," selgitas noore meeskonna peatreener Andres Joosep.

"Meie peamiselt 2005. aastal sündinud noorte punt on loomisest peale koos püsinud ning nüüd arvasime, et need Mustamäe poisid on piisavalt vanad, et end meeste seas testida. Mänge ja kogemusi on 15- ja 16-aastastele vaja ning kuna esiliigas on teisigi nooruslikke võistkondi, siis kaotama me sinna ei lähe," kinnitas Joosep.

HC Tallas/Tallinna Spordikooli ja Valga Kävali avavooru kohtumine on edasi lükatud oktoobrisse, aga ülejäänud kümme võistkonda avavad esiliigahooaja järgmise seitsme päeva jooksul mängudega Tapal, Põlvas, Tartus, Viimsis ja Tallinnas.

Meeste esiliiga 1. voor:

14.09.  19:00  SK Tapa/Tapa Spordikool – Põlva/Arcwood (Tapal)

16.09.  18:00  Põlva Coop – Viljandi Spordikool/Pärnu (Põlvas)

16.09.  19:30  Tartu Ülikool – HC Kehra/Primend (Tartus)

19.09.  16:30  TKA/Audentes – HC Tallinn 2 (Viimsi Kooli spordihoones)

20.09.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Viimsi (Kristiine spordihoones)

Pildil: Põlva/Arcwood ja HC Tallinn 2 olid esiliiga tabelitipus, kui hooaeg kevadel pooleli jäi. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP