Mängija arvab. Vahur Oolup: tuleb väga huvitav teine poolaasta

21.12.2021

Mullu Eesti karikavõistlustelt ajaloolise pronksmedali võitnud SK Tapa ei saanud tänavuse käsipallihooaja esimese kuuga ühtki võitu, aga on edaspidi korjanud vägagi magusaid punkte Balti liigas. Hooaja esimesele poolele vaatab tagasi üks tapalaste liidritest, Eesti koondiseski mängud kirja saanud Vahur Oolup.

SK Tapa on erinevates sarjades pidanud 20 kohtumist, millest võitnud neli. Aga esile tõusevad kindlasti kaks võitu võõrsil, kui Balti liigas alistati tugev Leedu klubi Kaunase Granitas-Karys ning 22:21 oldi üle kodusest konkurendist HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist. Viimati anti kõva lahing Vilniuses ka Leedu meistrile VHC Šviesale.

"Hooaja esimene pool on meil kulgenud tõusude ja mõõnadega. Oleme teinud väga häid mänge, aga mõned on päris halvasti välja kukkunud. Kasvõi kõige värskem kohtumine Šviesaga – olime avapoolajal superhead, ent siis sai väsimus võitu," analüüsis pärast õlatraumat vaikselt vormi koguv Oolup.

"Kindlasti oleme sel aastal paremini komplekteeritud ja treeningud on seeläbi muutunud tõhusamaks. Meie esimene võõrleegionär Igor Berežnõi on samuti toonud nii meeskonna kui ka publiku jaoks uut verd. Tal võtab harjumine veel aega, aga läheb kogu aeg paremaks ning eriti tõstab ta meie trennide kvaliteeti," hindas 21-aastane Oolup.

Tapa on Balti liigas kogunud neli võitu ehk kaheksa punkti, mis seab meeskonna koos Raasiku/Mistraga 9.–10. kohale. Raasikulased alistati kümmekond päeva tagasi kodusaalis pärast kaotatud poolaega 26:24. Eesti meistriliigas on seni peetud vaid neli vooru ja seal on Tapa punktita.

"Mängitud on vähe ja kindlasti tuleb hooaja teine pool väga huvitav. Juba septembris tundus, et tänavu kisub võrdseks ja põnevaks heitluseks. Hetkel on Serviti siiski teistest parem – neil on igale positsioonile võtta võrdne vahetus ja kui uus mees platsile jookseb, ei anta kvaliteedis grammigi alla," kiitis Oolup värsket Eesti karikavõitjat.

"Teistel tiimidel on vorm veidi kõikunud. Viljandi alustas võimsalt, aga andis aasta lõpul pisut järele. Kehral jällegi polnud eriti hea algus, aga viimati võeti väga kõvad võidud Balti liigas. Raasiku on kindlasti teinud suure sammu edasi," vaatas aasta tagasi Eesti koondisesse kuulunud vasaksisemine teiste konkurentide suunas.

"Rahvuskoondis on endiselt mul sihikul ja aastalõpu turniirile Riiga ka kutsuti, aga ma pean veel õla taastumist ootama. Iga kuuga läheb seis paremaks, ent mõne nurga alt visked teevad pisut valu. Arstide seatud täieliku tervenemise tärmin on veebruaris," andis Oolup ülevaate tervislikust olukorrast.

"Seniks tuleb nii minul endal kui kogu meeskonnal tugevamaks saada. Peame nii jõunäitajate kui ka võhma kallal vaeva nägema, sest just kaitsetöö on aspekt, mida peame parandama," tunnistas Oolup tõsiasja, et näiteks Balti liigas enda võrku lubatud 444 palli on 13 meeskonna seas tagantpoolt teine näitaja.

Pildil: SK Tapa hooaeg kulgeb seni tõusude ja mõõnadega, aga Vahur Oolup ootab põnevat ja emotsionaalset teist poolaastat. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP