Mängija arvab. Mikk Varik: tulemuste taga on kaitsetöö ja Rasmus Ots

29.09.2021

Tänavusele käsipallihooajale on kahtlemata muljetavaldava alguse teinud Viljandi HC. Koduses meistrisarjas ja Balti liigas tunnistatakse vaid võite ning eurosarjast pudeneti ülinapilt. Rubriigi "mängija arvab" avaloos jagab esimese mängudekuu muljeid viljandlaste 26-aastane vasakäär Mikk Varik.

Viljandi HC alustas hooaega Balti liiga kohtumisega, kus pärast kaotatud avapoolaega murti SK Tapa vastupanu. Liigavõidule HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi üle järgnes kahe võiduga lõppenud turnee Klaipedas ja Dobeles, kus alistati tiitlikaitsja HC Dragunas ja Läti meister ZRHK Tenax.

"Võib vist hooaja algusega päris rahul olla. Kehrast saime liigas jagu ning Balti liigas tulid ikka väga magusad võidud, eriti just need kaks viimast. Jäin ise tööülesannete tõttu Läti ja Leedu reisilt eemale, aga poisid tegid väga hea töö," rõõmustas igapäevaselt Päästeametis leiba teeniv Mikk Varik.

"EHF European Cupi kohtumised jäävad kindlasti kripeldama, aga eks need meie võimalikud võidud seal realiseerimise taha jäid. Ammu polnud Euroopas mänginud, endalgi oli värin sees, mis siis veel noortest rääkida, kes esmakordselt eurosarjas osalesid. Igal juhul viskasime vastaste väravavahi siniseks," vaatas Varik eurokogemusele muhedalt tagasi.

Mulkide edukale hooaja algusele on Varikul kiirelt põhjendused võtta. "Kaitsetöö ja Rasmus Ots – kaks peamist faktorit. Saame tänu heale kaitsele palju lihtsaid väravaid ning Rasmus oli septembris ikka väga heas hoos," tunnustas Varik, kelle vanem vend Ott taasliitus hooaja eel kasvatajaklubiga.

"Oti ja Kristo Voika tagasitulek Soomest on loomulikult palju juurde andnud. Nii puhtmänguliselt kui ka läbi välismaal ja rahvuskoondises saadud kogemuste. Rünnakul on oluliselt rohkem variante ning lisaks saame julgemalt vahetada ja seeläbi koosseisu värskena hoida," selgitas mullu meistriliigas 60 väravat visanud vasakäär.

Varik on kogu senise karjääri mänginud Viljandi HC eest ning alustas legendaarse Lembit Nelke käe all Mõisakülas. "Eks Ott oli see, kes mind trenni vedas, toimus see vist teises või kolmandas klassis. Siis mingil ajal vajus treenimine ära ja alles pärast põhikooli lõppu Viljandisse kolides sai jälle tõsisemalt tööd tegema hakata," jutustas Varik.

Perekondlikel koosviibimistel ei saa käsipallist üle ega ümber, sest tuleb arvestada ka Viljandi HC vasaksisemise Aleksander Pertelsoniga, kes on Oti ja Miku õepoeg. Lisaks tegid sel hooajal duubelmeeskonnas esiliigadebüüdi Jaan-Paul Varik ja Johannes Pertelson. "Ühisüritustel on väravad püsti ja loomulikult mängime käsipalli," tunnistas Varik.

Pildil: Mikk Varik (vasakul) pidurdamas Põlva Serviti ja rahvuskoondise paremääre Kristjan Muuga rünnakut. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP