Mängija arvab. Martin Nerut hindab Raasiku/Mistra debüüti rahuldavaks

09.03.2021

Raasiku/Mistra meeskonna debüüthooaeg meeste meistriliigas on kolm vooru enne põhiturniiri lõppu toonud tabelisse kaks võitu ja 15 kaotust. Kõrgema seltskonna uustulnuka parimaks väravakütiks kerkinud 20-aastane Martin Nerut arvab, et esimese hooaja kohta on see rahuldav tulemus, ehkki soovinuks enamat.

HC Tallase süsteemi kuuluv Raasiku/Mistra alustas hooaega üheksa järjestikuse kaotusega ja pidi esimest liigavõitu ootama 2021. aastani. Küll aga lülitati Eesti karikavõistlustel välja esiliigas tippu kuuluv HC Tallinn 2, ehkki finaalmängudel jäädi neljandaks. Uuel aastal alistati kahel korral meistriliigas SK Tapa/N.R. Energy.

"Eks oli ette teada, et meil tuleb raske hooaeg. Aga oleme trennis kõvasti tööd rabanud, igas mängus võidelnud, ka esineliku vastu ning kaks võitu Tapa üle oligi tehtud töö tulemus. Võinuks enamatki saada, aga meid kimbutasid pidevalt vigastused, haigused ja mitme mängija kaitseväeteenistus," põhjendas Nerut.

"Meil on meeskonnas huvitav segu noorusest ja kogemusest. Mina olen väga rahul, et saan tagaliinis kõrvuti mängida Sten Toomla ja Marko Slastinovskiga. Nad juhendavad pidevalt, õpetavad uusi nippe ja eriti Steniga mängujuhi kohal tunnen end mugavalt," kiitis HC Kehra kasvandik ekskoondislastest klubikaaslasi.

Nerut debüteeris HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ridades meistriliigas juba 15-aastaselt. Tõelise läbimurde tegi mitmel positsioonil mängida oskav noormees hooajal 2017/2018, visates Kehra kasuks 60 väravat. Siis kuivas mänguaeg tippklubis kokku ja Nerut otsustas teha sammu tagasi ning liitus eelmisel hooajal esiliigas mänginud Raasiku/Mistraga.

"Muutuse peamine põhjus oli liiga pikalt pingile istuma jäämine. Aga kuna ees oli ka kolimine Tallinnasse, siis otsisin uue võimaluse. Peas olid isegi loobumismõtted, aga Raasikuga liitumine andis värske hingamise ja motivatsiooni," selgitas esimeses klassis Eduard Makejevi juurde trenni läinud Nerut.

"Sõber nägi kuulutust käsipallitreeningust ja kutsus kaasa. Käisin samal ajal karates ja emale ei öelnud, et käsipalliga hakkasin tegelema. Mingi aeg siis karatetreener helistas emale, et miks mind enam näha pole. Käsipall hakkas kohe meeldima ja olen tänaseni ala juurde jäänud," jutustas tänavu 69 väravaga snaiprite tabelis viiendal kohal paiknev Nerut.

Eesti noortekoondisega käis Nerut 2018. aastal Euroopa kuni 18-aastaste meistrivõistluste teise divisjoni turniiril, kus tiimikaaslasteks olid teiste seas Alfred Timmo, Vahur Oolup ja Mathias Rebane. "Nemad on ikka kõrgemal tasemel, juba rahvuskoondiseski ja Vahur käis Taanis mängimas, aga eks sinnapoole vaatan minagi," kinnitas Nerut.

Küllaltki haruldase omadusena suudab Nerut mängida nii parema kui ka vasaku käega. "Sel hooajal pole ma vasakuga väravaid visanud, õlg teeb veidi valu. Aga kunagi paremal äärel palju mängides õppisin teise käega viskama – kasulik omadus," muigas universaalne Nerut, kes ise hindab lemmikpositsiooniks vasakääre oma.

Pildil: Martin Nerut on meistriliigadebütandi Raasiku/Mistra parim snaiper 69 väravaga. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP