Mängija arvab. Dmõtro Jankovski: käsipall areneb väikeste sammudega, aga pidevalt

05.02.2021

Käimasoleva hooaja seni ainsa väljamängitud trofee ehk Eesti karika võitis detsembri viimastel päevadel HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Meeskonna üks kogenumaid liikmeid on 30-aastane ukrainlane Dmõtro Jankovski, kelle kõrval ainult Indrek Normak on klubis kauem pallinud.

Aasta viimase kuu alguseks oli Kehral võite ja kaotusi erinevates sarjades peaaegu võrdselt ning 9. detsembril kaotati liigamängus Põlva Servitile kodusaalis koguni üheksa väravaga. Siis sai alguse kuuemänguline ja praeguseni kestev kaotuseta seeria, mille jooksul alistati Eesti karikafinaalis Serviti ning saadi võidud ka Tallinna ja Viljandi HC üle.

"Hooaja algus pole Kehrale kunagi kerge olnud, tihti vahetuvad välismängijad ning uute meestega koostöö klappima saamine võtab aega. Tänavu võib öelda, et saavutasime tippvormi õigel ajal, meeskondlik mäng hakkas toimima ja karikavõit oli kenaks punktiks eelmisele aastale," arutles Dmõtro Jankovski.

"Meeskonna sees paljud mängijad ei uskunudki, et võime võita. Muidugi tahtsime kõik, aga Serviti tundus liiga võimsas hoos olevat. Seda enam olid emotsioonid laes, kui lõpuks karistusvisete järel peale jäime. Nagu oleks Meistrite liiga võitnud," kirjeldas ukrainlane, kes oli osaline ka Kehra eelmises karikavõidus 2015. aastal.

Jankovski saabus Eestisse 23-aastasena, olles saanud alghariduse sünnilinna Zaporožje tunnustatud ZTR-i käsipallikoolis ning mänginud ka Luganski Burevestniku eest. Kuue ja poole hooajaga on vasaksisemine Eesti meistriliigas visanud 746 väravat – vaid endisel klubikaaslasel Kaspar Leesil on sama ajavahemiku sees rohkem tabamusi kirjas.

"Olen tõesti juba pikalt siin ja väga rahul. Alguses ilmselgelt sellist plaani polnud, aga linn on tore ja klubi väga sümpaatne. Et olen pereinimene, siis stabiilsus nii töö kui ka käsipalli suhtes on mulle tähtis ning ehkki oli võimalusi ka mujale siirdumiseks, otsustasime Kehrasse jääda," sõnas detsembris pisipoja isaks saanud Jankovski.

"Eesti käsipall on aastatega kindlasti arenenud. Mitte küll hüppeliselt, aga väikeste sammudega. Päris profisport käsipall Eestis pole ning andekamad pallurid otsivad uusi võimalusi välismaalt. Mõni aasta tagasi elas suure mängijatekao üle Viljandi, aga lahkunuid on pidevalt ka Kehras ja Põlvas," lahkas Jankovski.

"Niimoodi langeb hetkeliselt ka liiga tase, kuid noortetööd tehakse tõsiselt ja alati tulevad uued talendid peale. Vaadates seitsme aasta taha, siis toonased poisikesed on täna vägagi heal tasemel pallurid. Paremini saab alati ning loodan, et treenerite ja kohtunike koolitusele pööratakse veelgi suuremat tähelepanu," lisas ukrainlane.

"On tähtis, et Eesti käsipallimaastik on küllalt stabiilne. Meeskondadel on palju toetajaid ja väike, aga kindel fännibaas. Erinevalt Ukrainast suudetakse mõne sponsori loobumise järel ikka uus leida. Minu kasvatajaklubi ZTR näiteks lagunes peasponsori lahkudes täielikult," meenutas kahekordne Eesti karikavõitja ja viiekordne meistrivõistluste medalist.

Pildil: Kuue ja poole hooajaga on Dmõtro Jankovski meistriliigas visanud 746 väravat. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP