Mängija arvab. David Mamporia: uue meeskonna ehitamine on põnev väljakutse

25.11.2021

Meeste meistriliigas on mängitud kolm vooru ja 11-kordne Eesti meister HC Kehra/Horizon Pulp&Paper on seni punktita. Kolmapäeval anti kodusaalis siiski korralik lahing HC Tallinnale ning teisteski sarjades on tehtud häid mänge. Kehralaste senisele hooajale vaatab tagasi meeskonna liidriks kerkinud David Mamporia.

"Mitmes viimases mängus jätkus meid ainult esimeseks poolajaks, aga eile Tallinna vastu kestsime lõpuni. Võiks öelda, et isegi üllatavalt hästi. Olid omad võimalused punktegi võtta, aga seekord ei õnnestunud," kommenteeris mängu parimana kaheksa väravat visanud Mamporia.

Kehra on 11 korda võitnud nii Eesti meistrikulla kui ka karika, aga tänavu oli oodata, et tuleb raske hooaeg. Viimastel aastatel ohtralt välismaalasi kasutanud klubi otsustas esindusmeeskonda noorendada ja alustas mitmeaastase projektiga. Uue meeskonna ehitamisel kasutatakse klubisisest ressurssi ning ka koostööd Tallinna Käsipalliakadeemiaga.

"See oli kindlasti õige otsus. Seni olid oma kasvandikud peamiselt pingil istunud, nüüd peame meeskonda vedama. See on põnev väljakutse nii mängijatele kui ka treenerile. Tiitlitele on hetkel raske heidelda, ehitame midagi üles ja küll siis hakkame jälle ka neile mõtlema," arvas 20-aastane Mamporia.

"Minul on selles suhtes lihtsam olnud, et viimastel hooaegadel olen vastutust juba saanud. Aga näiteks varem äärel tegutsenud Sergio ja Sigmar peavad nüüd rohkem tagaliinis meeskonna liidritena tegutsema ning neid on vaja toetada," vihjas Mamporia aasta võrra noorematele tiimikaaslastele Kreegimaale ja Seermannile.

Ehkki Eesti liigas jätkab Kehra punktita, on Balti liigas kogutud neli võitu ja karikavõistlustel jõuti poolfinaali, kus tuleb detsembris vastamisi minna Põlva Servitiga. Balti liigas paiknetakse kaheksandal kohal ning võitude seas on näiteks üleolek Alytuse Varsa-Stronglasasist või kahe Läti klubi alistamine.

"Balti liigas on ka mitmes kaotusmängus olnud häid märke. Näiteks Vilniuse VHC Šviesale kaotasime võõrsil vaid kahe väravaga ja viimati saime Dragunasele vähemalt esimesel poolajal hästi vastu," hindas erinevate sarjade peale tänavu juba 74 väravat visanud vasaksisemine.

Mamporial on heade esituste vahele sattunud ka selliseid, kus tosinast viskest leidis tee väravasse vaid üks. "Eks ma olen veel noor ja uljas ning stabiilsusest jääb puudu. Meie meeskonnal oleks väga vaja, et tagaliinis tehtaks otsuseid külm peaga. Mul veel alati seda pole, nii et arenguruumi on palju," tunnistas Mamporia.

Esimeses klassis Kehras käsipallitrenni läinud Mamporia jagas end kuni 15. eluaastani jalg- ja käsipalli vahel. "Siis muutus koormus liiga suureks ja pidi otsustama. Kehras pole jalgpall liiga populaarne ning süda kiskus ikka käsipalli poole," selgitas 2019. aastal Eesti parimaks meesjuunioriks valitu.

Juba 2019. aasta jaanuaris kutsus Eesti rahvusmeeskonna peatreener Thomas Sivertsson toona 17-aastase Mamporia koondiselaagrisse Poolas, aga ametliku debüüdini jõudis ta tänavu suvel Bahreinis. Novembris oli Mamporia juba täieõiguslik koondiseliige MM-valikturniiril Soomes ja viskas võidumängus Suurbritannia vastu kolm väravat.

"Koondisekogemus on väga positiivne. Thomas on ilmselt märganud, et hakkan mängumeheks saama ja on mind usaldanud. Seal on minu positsioonil Mait Patrail ja Karl Toom, nii et on kellelt õppida. Hiljuti Soomes sujus koostöö väga hästi ja koos platsil olles sain Maidult vajalikke õpetussõnu," jagas Mamporia muljeid rahvusmeeskonnast.

Pildil: David Mamporia (palliga) on sel aastal tõusnud Kehra ridades liidriks ja mänginud end rahvusmeeskondagi. (Foto: BHL).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP