Maarja Treiman koondiselaagrist: noorte mängijate kaasamine lisab treeningutele särtsu

05.09.2021

Maarja Treiman koondiselaagrist: noorte mängijate kaasamine lisab treeningutele särtsu

Eesti naiste käsipallikoondis kogunes reedel järjekordseks laagriks ning kuigi pühapäeva õhtuni kestvatest treeningutest puuduvad välismaal mängivad pallurid, siis on kohal siiski hea segu kogemusest ja noorusest.

Teiste hulgas osaleb laagris ka korduvalt Eesti parimaks naiskäsipalluriks valitud Maarja Treiman. „Koondise treeningud on alati intensiivsed ning kuna naised püüavad endast kõik platsile jätta, siis on pärast mõningast suvist pausi näha kergeid väsimuse märke, kuid vaatamata sellele on trennis atmosfäär hea,“ alustas mai kuus Läti vastu kahes kohtumises 13 väravat visanud vasaksisemine.

Treiman ise liikus sel suvel Reval-Spordist, kus ta oma tiimi eelmisel hooajal Eesti meistritiitlini aitas, Aruküla SK/Mistra võistkonda. „Arukülas on palju andekaid noormängijaid, kelle arengusse me (Mistraga liitusid koondisemängijatest ka Linda Veski ja Kim Ly Hoang – toim.) soovime panustada. Lisaks andis nendega liitumine võimaluse hooaja läbi treenida koondise juhendaja käe all. Minu arvates on mängija arenguks väga oluline teatud aja tagant uue treeneri käe all mängida,“ jätkas Treiman.

Kuna Luksemburgis mängiv Alina Molkova ning sel suvel Itaaliasse siirdunud Polina Gorbatsjova jäid sel korral laagrist eemale, siis kaasas peatreener mitmeid tuleviku perspektiiviga mängijaid. „Väga positiivselt on mind üllatanud värskelt Euroopa meistrivõistlustelt tulnud 2004. aastal sündinud tüdrukud. Nad tunduvad olevat särtsu täis ning sobivad naiste koondise atmosfääri väga hästi. Eriti tundub, et Darja (Belokurova – naiste koondise väravavaht – toim.) on teinud taas suure sammu edasi," rääkis ka aastaid välismaal pallinud Treiman.

Eesti naiste koondise laager lõppeb pühapäeva õhtul ning uuesti kogunetakse detsembris, kui loodetakse juba täiskoosseisus pidada ka mõni sõpruskohtumine.

Eesti naiste käsipallikoondis treeninglaagriks:

Kerli Jõks, Teele Utsal, Simona Koppel, Gertu Jõhvikas (kõik HC Tabasalu), Darja Belokurova, Anastasija Bušina, Karina Paju, Angelika Šalk, Jekaterina Tšerneštšuk, Anastassia Volkova, Angelina Samoylova (kõik SK Reval-Sport), Kim Ly Hoang, Maarja Treiman, Janeli Laasik, Linda Veski, Aleksandra-Jennifer Mednikova (kõik Aruküla SK/Mistra)

Peatreener: Taavi Tibar, treenerid: Merit Moro ja Ella Kungurtseva, mänedžer: Sten Toomla, füsioterapeut: Triin Kont

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP