Lahkus teenekas käsipalli- ja sporditegelane Valter Lenk

10.02.2020

Eesti Käsipalliliit teatab kurbusega väga teeneka sporditegelase lahkumisest. Valter Lenk läks manalateele laupäeval, 8. veebruaril, olles eelmise aasta lõpul tähistanud 90. sünnipäeva. Eesti Käsipalliliit ühineb leinajatega ja avaldab kaastunnet lahkunu omastele.

Valter Lenk sündis 17. novembril 1929. aastal Tallinnas laskmise suurmeistri ja MM-il osaleja Aleksander Lenki pojana. Ta lõpetas Tallinna 1. Keskkooli ja Tartu Riikliku Ülikooli kehakultuuriteaduskonna. Sportimisega alustas Lenk Keila Spartakis ning oli males ja kergejõustikus Harjumaa meister.

TRÜ korvpallimeeskonnas tuli Lenk Eesti meistriks ning sai Nõukogude Liidu karikavõistlustel kolmanda koha. Pärast ülikooli lõpetamist töötas ta esmalt Eesti NSV spordikomitees riikliku treenerina, mitu aastat Rahva Hääles ajakirjanikuna ning asus 1962. aastal tööle TRÜ sportmängude kateedris.

Lenk töötas Tartu Ülikoolis üle kolmekümne aasta, juhtides sportmängude kateedrit ja olles seal vanemõpetaja ning aastatel 1992-95 spordiosakonna juhataja. Lisaks oli ta 25 aastat TRÜ Spordiklubi esimees ja aseesimees. 1960-61 oli Lenk Korvpalliföderatsiooni aseesimees ning aastatel 1963-65 juhtis Eesti Käsipalliliidu eelkäijat ehk Väravpalliföderatsiooni.

Lenk oli väga viljakas autor ning kirjutas, tõlkis ja toimetas kümneid spordiraamatuid ning õppematerjale koolidele. Olles Eesti Spordiajaloo Seltsi asutajaliige, avaldas ta ka mitu ajalooteemalist sporditeost. 1998. aastal sai Lenk Eesti riikliku spordipreemia.

Valter Lenki ärasaatmine toimub laupäeval, 15. veebruaril Tartu Krematooriumis (lisainfo telefonil 5536747).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP