Kuus päeva meistriliiga alguseni: Euroopasse naasev Viljandi

09.09.2021

Kui Arno isaga koolimajja jõudis… Ehk kui Viljandi HC alustab mänge Eesti meistriliigas, on meeskonnal peetud juba nii kohtumine Balti liigas kui ka euromäng. Nimelt naasevad mulgid kuueaastase pausi järel Euroopa käsipalliväljakutele ning võõrustavad laupäeval kell 15 Bosnia ja Hertsegoviina klubi Doboj MRK Sloga.

Eesti liigas jäi Viljandi HC mullu neljandaks, kahe punktiga HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi selja taha. Viimane üheksast medalist rändas Mulgimaale 2018. aastal. Värskel hooajal rassitakse neljas sarjas – Eesti meistri- ja karikavõistlustel, eurosarjas ning Balti liigas. Viimast alustati laupäeval 28:23 võiduga SK Tapa üle.

"Rohkem sarju pole, kus me osaleda saaks, seega peab neljaga piirduma," muigas Viljandi peatreener Marko Koks. "Usun, et üle mitme aasta on meil koosseisus vajalikku sügavust ja eriti just kvaliteeti. Saame võrdväärsete vahetustega hoida taset või siis kui ühel mängijal on kehvem päev, tuua pingilt uue."

Viljandi täienes suvel kahe oma kasvandikuga, kui Soomest tulid meeskonda tagasi Kristo Voika ja Ott Varik. Kogenud rahvusmeeskonna pallurite kõrval on enam kui aastase pausi järel jälle rivis Simon Drõgin ja ekskoondislane Robert Lõpp. Põhituumiku hulgast oli ainus lahkuja valgevenelane Sergei Rodjukov.

"Kogemust saime kõvasti juurde, aga samas on ka meie noored aastaga järjekordse sammu edasi teinud. Mitmed neist olid suvel juba kaasatud meeste koondise mängudele Bahreinis. Koosseisule otsa vaadates ei saa ma meeskonnale panna madalamat eesmärki kui karikavõit ja Eesti meistrikuld," põrutas Koks.

"Seda öeldes pean samas tunnistama, et hooaeg tõotab tulla üle aegade põnev. Klubides käib korralik võidurelvastumine ja nii palju välismängijaid pole meie liigas vist kunagi olnud. Muutunud formaat tähendab samuti, et iga mäng ja iga punkt on tähtis. Seega lihtsaid mänge pole oodata," sõnas mulkide juhendaja.

Euroopa-debüüdil 2003. aastal kaotas Viljandi mõlemad mängud CB Valenciale kindlalt ning tosin aastat hiljem jäädi napilt alla kreeklaste AO Poseidon Loutrakioule. Võõrsil kaotati 23:26 ja kodus võideti 24:23. "Hispaanlaste vastu pidasime mängud võõrsil, seega on meil haruldane statistika – kodusaalis oleme euromängudes tunnistanud ainult võite," muheles Koks.

Loosiratas tõi Viljandi vastaseks EHF European Cupi avaringis mulluse Bosnia ja Hertsegoviina meistrivõistluste pronksi Doboj MRK Sloga ning selle paari võitja läheb teises ringis kokku Itaalia meistermeeskonna ASD Pallamano Conversanoga.

"Olen analüüsinud suvel peatreenerit vahetanud Sloga mänguvideosid. Tüüpiline Balkani tiim – väga jõulise mängustiili ja mitme ülikogenud mängijaga. Neil on väga osav montenegrolasest mängujuht, kelle ohjeldamisega peame kindlasti vaeva nägema," analüüsis Viljandi peatreener.

"Sloga on mängitav vastane, kuid oma esitus peab hästi õnnestuma. Meile vahel murelapseks olev realiseerimine on üks võti ja teine on vaimne pool. Paljude jaoks on need esimesed euromängud üldse ja Balkani-stiiliga kohanemiseks peab vaimselt tugev olema," teadis Koks.

Viljandi HC

Asutatud: 1991.

Meistriliiga: hõbemedalist 2015/2016, 8-kordne pronksmedalist.

Karikavõistlused: karikavõitja 2014, karikafinalist 2017.

Eurosarjad: osalenud kaks korda. Sel hooajal mängib EHF European Cup sarjas.

Balti liiga: veerandfinalist 2015/2016 ja 2016/2017. Baltic Challenge liiga pronksmedalist 2014/2015.

Peatreener: Marko Koks.

Treenerid ja esindajad: Kristo Voika, Rasmus Ots, Ave Puru.

Liitunud mängijad: Kristo Voika, Ott Varik, Simon Drõgin, Robert Lõpp.

Lahkunud mängijad: Sergei Rodjukov.

Meistriliiga avamäng: 15.09.2021, 19:00 Viljandi HC – HC Kehra (Viljandis).

Pildil: Viljandi HC pani kokku tugeva tiimi ja osaleb neljas sarjas. Euroteekond algab laupäeval kodusaalis. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP