Koondise abitreener Noodla: Eesti peab õppima võitma

07.03.2023

Eesti meeste käsipallikoondis kohtub neljapäeval Kalevi spordihallis 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängus Iisraeliga ning kolm päeva hiljem minnakse sama vastasega kokku võõral väljakul. Vestlesime koondise abitreeneri, Martin Noodlaga, koosseisust, Eesti tugevustest ja nõrkustest ning Iisraeli tiimist.

"Need mehed, kellega sel korral arvestasime on kõik kohal ja rivis. Vaid Vahur Oolup haigestus viimasel minutil ning tema asemel kaasasime tegevusse HC Kehra noormängija Alvar Soikka. Mait Patrail liitub meiega teisipäeva õhtul ning Dener Jaanimaa kohta teadsime juba varakult, et tema meid seekord aidata ei saa," alustas Noodla koosseisule peale vaatamisega.

Järgmisena uurisime koondise nõrkuste ja tugevuste kohta. "Positiivse poole pealt on kindlasti see, et oleme nüüd sama grupiga saanud juba pikalt tööd teha ning see annab liikumisse teatud kindluse. Mehed teavad, kus nad peavad rünnakul olema ning kogu tegevus saab toimuda kiiremini ja kvaliteetsemalt ning kaitsele natukene lähemal. Nüüd tuleb lihtsalt need oskused kõik ka mängu üle kanda. Eks meil on olenevalt päevast muresid kaitse agressiivsusega ning sealt koostööst väravavahiga. Kuid kui puurilukud näitavad head esitust, siis suudame ka sel väljakupoolel head esitust näidata. Peame endas üles leidma võiduoskuse, kuna me ei ole viimastes ametlikes kohtumistes liigselt punkte koju toonud, siis selleks vajalik stabiilsus ja kindlus saab tulla ainult võiduemotsiooni nautides," jätkas juhendaja.

"Iisraellased viljelevad kiiret ja agressiivset käsipalli, kus rünnakul tehakse palju ebastandardseid lahendusi. Oleme loomulikult nende eelmiste kohtumiste videoid vaadanud, kuid kuna neil peaks meie info kohaselt olema seekord puudu põhimängujuht, siis see võib nende rütmi muuta. Täna keskendume mängijatega koos just selle koosseisu analüüsile. Õnneks on meil olemas ka video kohtumisest, kus sama mees platsile ei jooksnud," analüüsis 43-aastane loots neljapäevast vastast.

Martin Noodla on Eesti meeste koondise abitreener, juhendas möödunud nädalavahetusel Põlvas 2004. aastal sündinud tütarlaste koondist, aitab Tabasalus juhendada nende naiste meistriliiga tiimi, õpetab noori Audenteses ning treenib ka Tallinna Käsipalliakadeemia esiliiga võistkonda, kelle eest ka mõnes matšis ise platsil käis. Kuidas mees seda kõike jõuab? "Eks see on töö nagu iga teinegi, tuleb lihtsalt ebaolulist olulisest eristada ning tegeleda pigem sisuka tegevusega. Kes teeb, see jõuab! Kui ise platsil olin, sain aru, et minu kohalolek seal oli pigem segav ning tegin seda rohkem selle tõttu, et meil oli koosseisuga probleeme. Üritan siiski rohkem keskenduda treenerirollile ning poiste rütmi mitte niipalju segada," lõpetas ka ise aastaid välismaal pallinud Noodla.

Eesti kohtumised selles ringis:

09.03.2023 19:00 Eesti – Iisrael (Kalevi Spordihall)
12.03.2023 18:00 Iisrael - Eesti (Tel Aviv)

Eesti meeste käsipallikoondis mängudeks Iisraeliga:
Rasmus Ots, Armis Priskus, Henri Sillaste, Kaspar Lees, Ott Varik, Markus Viitkar, Martin Johannson, Armi Pärt, Mait Patrail, Karl Toom, David Mamporia, Alvar Soikka, Mihkel Lõpp, Hendrik Koks, Andris Celminš, Ilja Kosmirak
Personal:
Lars Thomas Sivertsson, Jan Jörgen Ekman, Martin Noodla, Margus Parts, Kert Kähari, Erik Vorna, Priit Allikivi

Pildil: Jan Jürgen Ekman ja Martin Noodla on Eesti meeste koondise abitreenerid (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner