Kolmapäeval leevendatakse spordivaldkonna piiranguid

01.02.2021

Kolmapäeval leevendatakse spordivaldkonna piiranguid

Lähtudes Vabariigi Valitsuse 19. augusti 2020 korraldusest nr 282 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud liikumisvabaduse ning avalike koosolekute pidamise ja avalike ürituste korraldamise piirangud“ ning selle korralduse muutmise korraldusest nr 48, lubatakse alates 3. veebruarist 2021 spordivõistlused ja spordi- ja liikumisüritused ainult juhul, kui alaliidud on loonud vastava juhendi, mille alusel saavad treeningud/võistlused toimuda turvaliselt.

Sisetingimustes on lubatud mittekontaktne või madala riskiga tegevus või treening üksnes juhul, kui selle läbiviimisel on tagatud, et osalejate arv rühmas ei ole rohkem kui 11 inimest, sealhulgas juhendaja. Teiste rühmadega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud koos liikuvad või viibivad perekonnad või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada.

Võistkondlikud alad, kus esineb juhuslik kontakt, loetakse madala riskiga tegevuseks juhul, kui spordialaliit on koostanud riskide maandamise meetmed ning need on kooskõlas Kultuuriministeeriumi juhistega ja kooskõlastatud Terviseametiga.

Eesti Käsipalliliit loob koostöös teiste pallimängude alaliitudega treeningutel riskide maandamise juhendi, mis jõustub kõikide eelduste kohaselt kolmapäeval, 03.02.2021. Muudatuste jõustumiseni palub alaliit lähtuda senini kehtinud piirangutest ja juhistest.

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP