Kodumeeskondade pidu: esiliigavõidud said Coop, Tallas ja Viimsi

16.12.2021

Meeste esiliiga kümnes voor jätkus kohtumistega Põlvas, Tallinnas ja Viimsis ning võõrustajad jätsid kõikjal võidupunktid koju. Põlva Coop alistas HC Tallinn 2 tulemusega 32:29 (14:15), HC Tallas/Tallinna Spordikool oli 36:31 (16:17) parem Tartu Ülikoolist ning HC Viimsi sai 38:14 (17:9) jagu Viljandi HC/Pärnust.

Põlvas läksid vastamisi esinelikusse kuuluvad Coop ja HC Tallinn 2. Tänavu kohtuti juba karikavõistluste avaringis, kus põlvalased said ühe- ja viieväravalise võidu. Eelmistelgi hooaegadel olid nende meeskondade vastasseisud alati põnevad ja tasavägised, aga pealinlased polnud veel võidurõõmu maitsnud.

Kord üks tiim ees, siis teine, aga võit jäi Põlvasse

HC Tallinn 2 oli kümnenda vooru eel tugevnenud veel ühe Eesti ekskoondislasega ja nii debüteeris Põlvas külaliste särgis Sten Toomla. Kodumeeskond alustas aga võimsalt – kahel korral leiti joonelt Aron Saarna ning Kevin Pütt tegi 3:0. Peagi tõrjus Kaspar Kaal aga Kermo Saksingu karistusviske ja Tallinn jõudis Tarmo Ulla viskest viigini.

Taavi Tibar viis külalised kahe väravaga ette, aga jätkus tasavägine mäng, kus kord oli üks meeskond ees, siis teine. Puhkepausile mindi Ulla täpse karistusviske järel Tallinna 15:14 eduseisul. Tibar sai juba 33. minutil kolmanda kaheminutilise karistuse ja punase kaardi, aga kuni 45. minutini pealinlased Coopi juhtima ei lubanud.

Joonas Vassiljev ja Reio Kähr viskasid seisuks 23:21, Tallinn vastas aga kiirelt ja sai uuesti ette. Ülimalt pingeline mäng jätkus lõpuvileni, ent Coop sai jälle võidu, täna tulemusega 32:29. Saksing viskas kaheksa, Randel Matthias Lepp seitse ja Karl Markus Kannel kuus väravat. Tallinnal tabas Ulla tosin korda, Kristjan Järv lisas neli ja Palle Viilu kolm väravat.

Žigadlo ja Sein korraldasid viskekontserdi, Tallas noppis võidupunktid

Kuristiku Gümnaasiumi saalis kohtusid heas hoos HC Tallas/Tallinna Spordikool ja Tartu Ülikool, kel mõlemal oli esiliigas kirjas kaks järjestikust võitu. Külalised said kiire algedu ning Rando Seini tabamuste järel juhiti 4:1 ja 17. minutil 11:7. Kuus minutit hiljem tegi Marken Järv seisuks 14:9, aga kodumeeskond lõpetas avapoolaja võimsalt.

Danel Žigadlo jõudis isegi viigi jalule seada, Kevin Klausi värav aitas TÜ vaheajale siiski 17:16 eduseisus. Teise pooltunni algul rebisid tartlased vahe kolmele väravale, aga 40. minutil tuli jälle Žigadlo viskest viik 22:22 ja kohe viis sama mees Tallase esmakordselt kohtumises juhtima.

Kuus päeva tagasi 19-aastaseks saanud Žigadlo oli pidurdamatus hoos, viskas 45. minutil kolm väravat järjest ja Tallas oli ees 27:24. Vastastel oli sama võimas pommitaja esiliiga parima snaipri Seini näol, kes vähendas korduvalt vahe minimaalseks. Tallas tegutses lõpuminutitel siiski kindlamalt ja sai 36:31 võidu.

Žigadlo ja Seini viskevõistlus jäi viiki, aga mõlemad ületasid seni Saksingu nimele kuulunud esiliigahooaja skoorirekordi (15), visates 17 väravat. Tallase kasuks lisas Aron Leppik kuus ja Rasmus Miller neli väravat, TÜ poolel tabasid Järv ja Kevin Klaus neli korda.

Viimsi tabeli viimasele võimalust ei andnud

Viimsis alustas noortest mängumeestest koosnev Viljandi HC/Pärnu esikolmikusse kuuluva HC Viimsi vastu hästi ning kahe Kristjan Heinla tabamuse järel juhiti seitsmendal minutil 5:3. Võõrustajad vastasid 5:0 vahespurdiga ja Kert Liinat viskas 8:5. Viimsi edu püsis ja seisult 12:8 jäi Viljandi/Pärnu ühendtiim koguni 14 minutiks väravata.

Värskelt HC Kehra ridadest Viimsisse siirdunud Kent-Christer Benström kasvatas Viimsi poolajaedu 17:9 peale. Kahekohalise numbrini rebenes kodumeeskonna edu teise pooltunni algul Siim-Oskar Oja viskest ning uskumatu küll, aga külalistel võttis teisel pooltunnil aega üle 14 minuti, et skoor avada.

Lõpuvile tähistas Viimsi kindlat paremust tulemusega 38:14. Liinat viskas võitjate kasuks kümme ning Benström ja Kaspar Haiba seitse väravat. Kaotajatel tabas Heinla kuus, Kristofer-Robin Soomets neli ja Ats-Kaarel Kaljuvee kolm korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

18.12.  12:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – Valga Käval (Viljandis)

19.12.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – HC Kehra/Primend (Viimsis)

Pildil: Danel Žigadlo ja Rando Sein korraldasid Tallase ja Tartu Ülikooli kohtumises viskekontserdi, tabades mõlemad 17 korda. (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Diana Jesin).