Kehra sai magusa võidu ja kerkis liigatabeli viimaselt astmelt

23.04.2022

Balti liiga võitjat selgitaval nädalavahetusel ei saanud puhkust kaks sinna mittepääsenud Eesti meeskonda, sest peeti ära meistriliiga 7. voorust edasilükatud kohtumine. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas kodusaalis Raasiku/Mistra 22:20 (11:10) ja kerkis liigabateli viimaselt astmelt, lükates sinna täna alistatu.

Kaks meeskonda olid tänavu juba lausa kuuel korral kohtunud – kahel puhul nii Balti liigas, kui ka Eesti meistri- ja karikavõistlustel. Kehralased juhtisid võitudega 4-2, viimati oldi vastasest üle liigamängus märtsi lõpul, kui võõrsil Raasiku 31:25 alistati.

Midagi muud, kui tasavägist heitlust, polnud nende kahe meeskonna mängust oodata. Kodumeeskond läks neljal puhul juhtima, aga raasikulased viigistasid iga kord. 12. minutil viis Vladislav Naumenko külalised esmakordselt ette, 5:4 ning mõnda aega jätkati vastupidises rütmis. Danil Gumjanovi kiirrünnaku järel juhtis 16. minutil jälle Kehra 8:7.

Avapoolaja lõpul hiilgasid tõrjetega nii Karel Hermas kui ka Mikola Naum, viimane püüdis ka Naumenko karistusviske. Kui Rasmus Varik oli Raasiku 21. minutil 10:9 juhtima viinud, visati veel vaid kaks väravat – mõlemad kehralaste esituses ning poolajavileks juhtisid võõrustajad 11:10.

Teine pooltund ei alanud Raasikule hästi, sest David Mamporia rebis vahe esimest korda ses kohtumises kahele väravale ja joonemängija Markus Kask sai vigastada. Külaliste "kuiv" periood venis lõpuks 13-minutiliseks.

Aga kui väravalukk lahti muugiti, siis saadi kõva hoog üles – Kehrat hoiti kümme minutit väravata, tabati viis korda järjest ning Marko Slastinovski karistusviske järel juhiti 39. minutil 15:12. Vahe püsis kahe-kolme värava peal seitse minutit, enne kui Sigmar Seermann 17:16 tegi.

Ukrainlased Juri Sohhorovitš ja Naumenko taastasid edu ja viimase kümne minuti alates juhtis Raasiku 19:16. Kehra võitlusvaim oli aga väga kõrgel tasemel ning kuus minutit ja viis tabamust hiljem oli Indrek Normaku värava järel 21:19 ees juba kodumeeskond.

Raasikul oli viigivõimalusigi, ent teisel poolajal postide vahele tulnud Siim Normak tegi hiilgavaid tõrjeid ning Kehra sai 22:20 võidu. Seermann viskas kuus, Normak viis ning Mamporia ja Gumjanov neli väravat. Raasikul tabasid Slastinovski ja Naumenko kuus ning Martin Nerut kolm korda.

Kehra kogus lõppeva nädalaga rohkem punkte kui terve eelneva hooajaga kokku ja tõusis seitsme silma peale. Sama numbriga hoiab neljandat kohta hetkel SK Tapa, Raasiku/Mistral on punkt vähem ja langeti tabelis viimaseks. Esikolmikus paiknevad Viljandi HC 26, Põlva Serviti 25 ja HC Tallinn 15 punktiga.

Järgmised mängud meistriliigas:

27.04.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC (Kehras)

28.04.  19:00  Põlva Serviti – Raasiku/Mistra (Põlvas)

29.04.  19:00  HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi spordihallis)

01.05.  17:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)

Pildil: HC Kehra/Horizon Pulp&Paper sai lõppeva nädalaga kaks võitu. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP