Kehra loodab kodusaalis Tapa vastu võidulainele purjetada

28.11.2019

Naiste käsipalli karikavõistlustel võõrustab Kehra tänases poolfinaali kordusmatšis Tapat. Kehra esindaja Sandra Lass avaldas lootust, et kodusaalis suudetakse Tapast paremad olla ja finaali jõuda.

Poolfinaali avamängus pidi Kehra tunnistama Tapa paremust seisuga 25:27. Veel mullu Kehra naiskonda esindanud Sandra Lass ütles kohtumisele tagasi vaadates, et otsustavaks said närvid. „Võistkonnal pole kunagi varem sellist pinget peal olnud,“ nentis Lass. „Otsustavaks saigi närvilisus; see, et kõik teadsid, mille peale me mängime ja kas saame edasi mängida 3.-4. koha peale või jõuame finaali. Sellest teadmisest tulenev närvilisus saigi otsustavaks,“ lisas ta.

Kaotusest hoolimata sõnas Lass, et avamängule etteheiteid leida on raske: „Mänguga võib rahule jääda, eriti võttes arvesse seda, et see oli naiskonna esimene mäng sellel hooajal. Tüdrukud olid tublid ja võitlesid lõpuni. 10 sekundit enne kohtumise lõppu olime veel kolmeväravalises kaotusseisus ja lootsime, et suudame vahe väiksemaks mängida. Seda ka suudeti ja nüüd loodame, et kodusaalis oma kodupubliku ees tuleb võit ikka ära.“

Lass lisas, et naiskonna mänguga tuleb rahule jääda ka selles valguses, et võistkonnal on uus peatreener. Kui mullu mängis Kehra Kaupo Liiva käe all, siis tänavu tüürib naiskonda Viktor Nikolajev, kes lisaks treenerirollile on Kehra klubis ametis ka meeste võistkonna väravavahina. Võrreldes mullusega on muutunud ka naiskonna koosseis: Lassi sõnul lõpetasid mitmed vanemad mängijad karjääri ära ning tänavu toetub naiskond suuresti noorematele tüdrukutele. „Paljudel noortel ei ole veel seda kindlust, mis on vanematel mängijatel, aga üksteise suhtes ollakse väga toetavad,“ rääkis Lass.

Tänasele poolfinaali kordusmängule ette vaadates avaldas Lass lootust, et avamängus nähtud närvilisus on selja taha jäetud. „Kui kodusaalis ei suudetaks täna võita, siis see oleks pigem pettumus, aga usun, et tüdrukud pingutaksid korralikult ka siis, kui jääme finaali ukse taha ning mängime kolmandale kohale,“ ütles Lass.

Kehra ja Tapa poolfinaal algab täna kell 19:00.

 

Fotol: Tapa naiskond eelmisel hooajal

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP