Käsipalliliidu uus juhatus töötab täistuuridel

29.06.2018

Kolm nädalat tagasi valitud Eesti Käsipalliliidu uus juhatus jõudis juunikuus kahel korral koguneda ja arvukalt erinevaid teemasid lahata. Tehti ka mitmeid olulisi otsuseid, millest tippspordi osas tähtsaim on meeste superkarikamängu ellukutsumine. Enim aega pühendati koosolekutel meie klubide arengule ja noorte kaasamisele käsipalli juurde.

Alatskivil toimus 13. juunil käsipalli strateegiapäev paljude klubide ja juhatuseliikmete osavõtul. Arutati üldkogul vastu võetud strateegilist arengukava ning mitmed klubide ettepanekud olid hiljem arutelul EKL-i juhatuses.

Viimane toetas klubide soovi ja nii alustatakse 2018/19 hooaega superkarika väljamängimisega. Nagu teisteski riikides, kohtuvad selles mängus Eesti meister ja karikavõitja ning kui eelmisel hooajal võitis mõlemad tiitlid sama klubi, siis osaleb seal meistriliiga hõbedatiim. Ehk suve lõpul algava uue hooaja superkarikamängus lähevad vastamisi Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Klubide toetamine ja arendamine saab lähitulevikus olema üks EKL-i prioriteetidest ning hiljutisel üldkogul heakskiidetud Mentorite Klubi loomine hakkab ses vallas suurt rolli mängima. Juhatuseliikmetest hakkab mainitud klubi ja kogu valdkonda koordineerima Aldur Partasjuk.

Klubide arenguga paralleelselt pöörati suurt tähelepanu noortetööle. Juhatus arutas erinevaid variante noorkäsipallurite inspireerimiseks ja ala juures hoidmiseks. Toetust leidis ka põnev idee käsipalli arendusnädalate ellukutsumiseks ja kalendrisse mahutamiseks, kus tuntud treenerid ning mängijad lasteaedades ja koolides ala tutvustavad. Lisaks asub 1. augustist EKL-i juures noorte projektijuhina tööle Priit Allikivi.

Noortele rahvusvahelise kogemuse andmise nimel üritatakse tulevikus korraldada järelkasvukoondistele maavõistlusi naaberriikidega, kus erinevate vanusegruppide koondised samal päeval järjestikku mängiks. EKL-i strateegiline arengukava on küll valmis ja kõigile huvilistele kättesaadav, ent lepiti kokku, et dokument on nii-öelda "elav organism", mida pidevalt täiendatakse.

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP