Käsipallileegion: kaotuseta nädal kõigile eestlastele

05.02.2018

Harukordse nädala said kirja välismaal pallivad Eesti mängijad – keegi ametlikes kohtumistes aktsioonis olnutest ei tundnud kaotusekibedust! Ainsad mehed, kes viigipunktiga leppisid, oli Siuntio IF-is tegutsevad, aga nemad jällegi viskasid nelja peale oma klubi 25-st väravast 18.

Eelmise nädala kummaliseima võidu sai kahtlemata Martin Johannson. Nimelt loobus Rumeenia meistrivõistluste mitmekordne medalist HC Odorhei rahaprobleemide tõttu mängimisest. Neljapäeval pidi neid talvepausijärgses avavoorus võõrustama just Eesti koondise kapteni koduklubi Bukaresti CSA Steaua, kes sai nii 10:0 loobumisvõidu.

Jürgen Rooba: uus peatreener tõi positiivsed muudatused

Rootsi esiliigas aastat kolme kaotusega alustanud Jürgen Rooba koduklubi Amo HK vahetas eelmisel nädalal peatreenerit. "Eelmise treeneri ja klubi juhtkonna vaheline koostöö ei sujunud ning tulemusedki muutusid väga kehvaks, mistõttu see otsus tehti. Esmaspäeval liitus meiega kõrgliigaklubi IFK Karlskrona endine treener Karl-Johan Lång," selgitas Rooba.

"Kohe tulid positiivsed muudatused. Videoanalüüsi põhjal oli tal selge ülevaade meie nõrkustest ning asusime neid parandama. Rabame hetkel kaitsetöö ja rünnakule minemise kallal ning esimesed märgid on tõesti head – laupäeval asusime koguni 10:1 mängu juhtima. Siis küll jäime hätta realiseerimisega ja mäng muutus võrdseks, kuid üle pika aja saime jälle võidu kirja," rõõmustas Rooba.

Amo HK alistas võõrsil HK Torslanda Eliti 28:26 ja Rooba arvele jäi kolm tabamust. 18 kohtumisega tänavu 93 väravat visanud Eesti koondise paremäär tunnistas, et lihtne pole: "Olen teinud häid mänge ja vastased hoiavad kaitse just minu pool rohkem kokku, mistõttu tuleb meil rohkem vaeva näha, et saada paremalt äärelt väravavõimalusi. Õnneks on uuel treeneril juba olemas mõtted, kuidas minu oskusi paremini ära kasutada."

Pinnonen naasis talvepausilt võidukalt, Puna jälle mängu parim

Võidukalt alustasid 2018. aastat Mikk Pinnonen ja UMF Afturelding, kes Islandi kõrgliiga taaskäivitumisel alistasid Reykjaviki Frami 26:23. Eesti koondise mängujuht viskas kümnekordse Islandi meistri võrku kaks palli. Afturelding on tabelis hetkel 15 punktiga kuuendal kohal.

Nagu ülal mainitud, oli Siuntio IF-i nelik Soome meistriliigas võimsas hoos. Ardo Puna tabas kümme, Ott Varik viis, Sten Maasalu kaks ja Taavi Tibar ühe korra kui Grankulla IFK-ga mängiti 25:25 viiki. Puna valiti kolmandat kohtumist järjest mängu parimaks! Valdar Noodla viskas kaks väravat kui Helsingi Dicken alistas Åbo IFK 35:24.

Saksamaa kolmandas liigas elab Karl Toomi koduklubi TV 1893 Neuhausen üle segaseid aegu. Pärast jaanuarialguse treenerivahetust saadud kolme kaotust lahkus uus juhendaja tööpostilt ning meeskonna treenimine anti üle kahele kogenud pallurile. Toom on pooleteist aasta jooksul näinud juba seitset peatreenerit! Muutus tõi vähemalt võidu kui alistati TuS Fürstenfeldbruck 33:24, kuid eestlasest vasaksisemine platsile ei saanud.

Armi Pärt viskas ühe värava Schwerini Mecklenburger Stiere 35:33 võidumängus suurklubi SG Flensburg-Handewitti duubemeeskonna üle ja on 3. liiga põhjatsoonis hetkel kolmandal kohal. Alanud nädalal naasevad talvepausilt ka viimased liigad, kus eestlased tegutsevad ehk siis kaks Saksamaa tugevamat sarja ning Sloveenia kõrgliiga.

Pildil: Eesti koondise paremäär Jürgen Rooba elas Amo HK ridades üle treenerivahetuse ja naasis võitude teele. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP