Käsipallileegion: Saksamaa liigastart tõi eestlastele nulliringi

28.08.2017

Saksamaa käsipallimeistrivõistlustel alustasid eelmise nädala teisel poolel kõik kolm tugevamat liigat. Kuuest eestlasest said hooajastardi kirja neli, ent kahjuks lahkusid kõik platsilt kaotajana ja kätt valgeks saamata.

Tugevaimas sarjas ehk Bundesligas alustas neljapäeval Dener Jaanimaa koduklubi MT Melsungen, mängides 5500 pealtvaataja silme all Stuttgardis kohaliku TV 1898-ga. Ülimalt tasavägise kohtumise – viigiseis oli tablool koguni 16-l korral – võitsid võõrustajad 29:27 (14:14). Jaanimaa tegi mängu jooksul ühe pealeviske, ent väravat kirja ei saanud.

2. Bundesligas startisid reedel ja laupäeval Janar Mägi EHV Aue-ga ning Karl Roosna TUSEM Esseniga. Eelmisel hooajal 13ndaks jäänud EHV Aue võttis kodusaalis vastu veel tunamullu Bundesligas esinenud ThSV Eisenachi ja kaotas 20:24 (10:11). Mägi tegi kolm pealeviset, aga ühegagi skoori muuta ei suutnud.

TUSEM Essen kohtus võõrsil alanud hooajaks Bundesligast astme võrra allapoole pudenenud HBW Balingen-Wilstetteniga ja jäi selgelt 28:42 (17:21) alla. Roosna sai erinevalt nädalatagusest karikamängust platsile, ent väravaarvet ei avanud temagi.

Saksamaa kolmandas liigas debüteeris laupäeval Eesti koondise joonemängija Armi Pärt. HC Kehra kasvandik siirdus uueks hooajaks Tallinna sõpruslinna Schwerini klubisse Mecklenburger Stiere. Kolmanda liiga põhjatsooni avavoorus jäädi võõrsil mulluse tsoonivõitja TSV Altenholzi vastu poolajaks 12:24 taha ning meeletu tagaajamine teisel pooltunnil andis lõppseisuks 32:36. Pärt väravaid ei visanud.

"Altenholz on Bundesliga pronksitiimi THW Kieli tütarklubi ja konkurentsitihedas põhjatsoonis üks tugevamaid. Mäng oli väga kiire ja jõuline," kirjeldas Pärt. "Stierel on sel hooajal uus treener, uued mänguplaanid ja kuna osa nooremaid mängijaid käib koolis, siis on algus olnud veidi rabe, aga kindlasti saame paremaks."

Saksamaa puhul on tegu juba kuuenda riigiga, kus Pärt käsipallurina leiba teenib. "Saksamaa kolmas liiga on ehk mulluse Prantsusmaa teise liigaga võrreldes veidi nõrgem, aga siin mängitakse ikka väga kõrgel tasemel käsipalli," kinnitas Pärt. "Ise olen hetkel rahul, mind võeti ikka põhijoonemängijaks ning erinevalt eelmistest aastatest, saan siin oma panuse anda ka rünnakul, ehkki kaitsetöö jääb põhiliseks."

Alanud nädalal saab rahvusvaheline käsipallihooaeg sisse juba täishoo. Saksamaa Bundesligas peavad Jaanimaa ja Mait Patrail (TSV Hannover-Burgdorf) kaks kohtumist, avastardi teeb selleks hooajaks kolmandasse liigasse langenud Karl Toomi TV 1893 Neuhausen. Ametlikud mängud algavad ka Rumeenias (Martin Johannson) ja Sloveenias (Andris Celminš).

Laupäeval antakse stardipauk Euroopa karikasarjadele, kus EHF Cupi esimeses eelringis alustavad lisaks Põlva Servitile ka Islandi klubi Afturelding (Mikk Pinnonen) ning Hollandi meeskond KV Kras/Volendam (Jesper Bruno Bramanis).

Fotol: Armi Pärt uue klubi särgis (Foto: Mecklenburger Stiere).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP