Käsipallileegion: Patrail ja Jaanimaa edenesid Saksamaa karikavõistlustel

20.08.2017

Rahvusvaheline käsipallihooaeg asetub stardipakkudele. Saksamaal tehti algust karikavõistluste eelringidega ning võistlustules olid ka viie Eesti käsipalluri koduklubid. Järgmisse ringi ehk 16 parema hulka pääsesid Dener Jaanimaa MT Melsungen ja Mait Patraili TSV Hannover-Burgdorf.

Karikaturniir algas 16 miniturniiriga 63 klubi osavõtul, kust vaid võitjad kaheksandikfinaalidesse pääsesid. Eestlasi on hetkeseisuga algaval hooajal Saksamaal pallimas kuus, kuid Armi Pärdi kolmanda liiga klubi Mecklenburger Stiere ei pääsenud karikasarja osalema.

Jaanimaalt kuus tabamust, Patraililt üks värav

Dener Jaanimaa läks laupäeval MT Melsungeni ridades vastamisi Karl Toomi koduklubi TV 1893 Neuhauseniga ning sai kindla 40:22 (20:12) võidu. Jaanimaa oli täpne neljal, Toom ühel korral. Sealjuures tabas Jaanimaa viiest viskest neli, Toom aga vaid kaheksast ühe.

Pühapäeval oli mulluse Bundesliga 7. meeskonna Melsungeni vastas juba kõvem pähkel, kui alistada tuli algavaks hooajaks teisest liigast kõrgemasse seltskonda tõusnud Ludwigshafeni Die Eulen. Võrdselt kulgenud avapoolaja järel spurtis Melsungen eest teise pooltunni algul ning sai 29:25 (14:13) võidu. Jaanimaa viskas kaks väravat.

Meie teise Bundesliga-palluri Mait Patraili koduklubi TSV Hannover-Burgdorf, mullune Saksamaa 11. tiim sai kõva tööpäeva juba laupäevases poolfinaalis, kui suure osa mänguajast kõrgliiga uustulnuka TuS Nettelstedt-Lübbecke vastu tagajaja osas oldi. 8:13 kaotatud avapoolaja järel saadi siiski 26:24 võit.

Patrail viskas oma ainsa – aga väga tähtsa – värava 48 sekundit enne lõpuvilet, tehes seisuks 25:23. Pühapäeval tuli Hannover-Burgdorfile vastu 3. liiga klubi Leichlinger TV ja nüüd saadi kindel võit tulemusega 35:22 (18:10). Eesti pommitaja jäi koos mulluse olümpiapronksi ja Euroopa meistri Kai Häfneriga pühapäevasest mängust kõrvale.

Mägi, Roosna ja Toom pudenesid karikasarjast

Janar Mägi ja tema 2. Bundesligas mängiv tööandja EHV Aue said laupäeval 32:29 (14:13) jagu kolmanda liiga tiimist Groβsachseni Germania, kuid miniturniiri finaalis pidid tunnistama kõrgliiga klubi TVB 1898 Stuttgarti 38:27 (19:12) paremust. Mägi jäi avamängus nullile, ent viskas pühapäeval Aue kasuks kaks väravat.

Lisaks Toomile jäi laupäevastes poolfinaalides avatakistuse taha pidama ka Karl Roosna meeskond Esseni TUSEM, kes kaotas pärast 12:11 võidetud poolaega 2. Bundesliga uustulnukale Hildersheimi Eintrachtile 21:24. Sääre- ja seljavigastuse tõttu poolikuks jäänud ettevalmistusega Roosna oli küll essenlaste koosseisus, ent platsile ei pääsenud.

Karikavõistluste järgmine ring ehk kaheksandikfinaalid peetakse oktoobri keskel, Saksamaa Bundesliga-hooaeg algab aga juba neljapäeval kui Jaanimaa ja MT Melsungen sõidavad külla TVB 1898 Stuttgartile.

Andris Celminš mängust PSG-ga: "Ebareaalne!"

Mujal Euroopas, sealhulgas riikides, kus algaval hooajal eestlasi mängimas saab näha –Soomes, Sloveenias, Islandil, Rumeenias ja Hollandis – valmistutakse alles ning peetakse ohtralt sõprusmänge.

Märkimistvääriv on ehk tõsiasi, et Sloveenias RK Maribori Branikuga liitunud Eesti koondislane Andris Celminš sai kohe suurepärase kogemuse osaliseks. Branik pidas nimelt kodus sõprusmängu maailma tippklubi ning mulluse Meistrite liiga finalisti Pariisi Saint-Germainiga.

Maailmameistritest ja olümpiavõitjatest kubisev PSG võitis 37:31, ent Celminš tegi hea mängu ja viskas kuulsuste vastu viis väravat. Vastastel said näiteks viimasel kahel aastal maailma parimaks käsipalluriks valitud Mikkel Hansen ja Nikola Karabatic kirja vastavalt neli ja kaks tabamust.

"Oli ikka väga võimas kogemus!" tunnistas Celminš. "Mängida kõikide vastu, keda oled harjunud telerist vaatama, oli algul natuke ebareaalne. Pidin endale põsele patsutama, et kas see ikka toimub päriselt? Õnneks tuli endal mäng hästi välja ja jäin väga rahule."

Uude meeskonda hakkab Celminš vaikselt sisse elama. "Hooajaeelne ettevalmistus on sujunud hästi, ehkki harjumiseks läheb veel natuke aega. Järgmisel nädalavahetusel on viimane sõprusturniir Ungaris ja siis juba 2. septembril algab hooaeg Sloveenia superkarikamänguga RK Celje Pivovarna Laško vastu."

Fotol: Andris Celminš (valges) võitlemas taanlasest Rio olümpiavõitja Mikkel Hanseniga. (Foto: RK Maribor Branik).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP