Käsipalliklubid tähistavad juubelit palliplatsil

23.02.2018

Eesti Vabariigi juubelisünnipäev võib paljudele saabuda paraadil või presidendi vastuvõtul, aga meie käsipalli Balti liigas mängivatest klubidest kaks veedavad tähtsast päevast paar tundi palliplatsil. Teised kaks tähistavad juubelit päev hiljem oluliste mängudega Balti liiga põhiturniiri viimases voorus.

HC Tallinn ja Viljandi HC on küll minetanud edasipääsulootused, kuid Põlva Serviti võitleb endiselt B-alagrupi esikoha nimel. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil on ainsana jäänud pidada kaks kohtumist ning mitmekordne Balti liiga võitja vajab neist võite, et lõpetada A-alagrupp neljandana ja teenida veerandfinaalipääse.

Kaupo Liiva soovib Viljandi-mängu unustada

Kehralased võõrustavad esmalt pühapäeval Klaipeda Dragunast ja ootavad nädala pärast külla Vilniuse VHC Šviesat. Dragunas võib vajada võitu, ent kui Viljandi peaks päev varem alistama Dobele Tenaxi, siis on Leedu meistermeeskonnal A-alagrupi teine koht kindel enne pühapäevase mängu algust. Novembris Klaipedas said leedukad Kehra üle 33:27 võidu.

Kolmapäeval kaotas Kehra kodusaalis Viljandile ja mõistagi polnud peatreener Kaupo Liiva sellega rahul. "Lasime vastastel avapoolajal visata 20 väravat – see on lubamatu! Teine pooltund oli küll parem, aga head maitset sellest kohtumisest suhu ei jäänud. Nüüd tuleb see unustada ja alustada pühapäeval nullist, keskendudes täielikult uuele mängule," lausus Liiva.

"Dragunas on tugev meeskond, agressiivse mängustiiliga ning nad jooksevad palju ja kiirelt. Peame selleks valmis olema ja mängueelse analüüsi hoolikalt ära tegema," selgitas Liiva. "Usun, et mängijad aduvad kohtumise tähtsust ja loodan, et eelneva päeva vabariigi juubel toob meile juurde positiivseid emotsioone."

Marko Koks: motivatsioonipuudust vabariigi sünnipäeval pole

Samas A-alagrupis edasipääsulootusteta Viljandi võtab Eesti Vabariigi sünnipäeval vastu Dobele Tenaxi. Lätlased võivad alagrupi lõpetada nii teisel, kolmandal kui neljandal astmel ja nii tahavad kindlasti võitu. Koduliigas tunnistab Tenax sel hooajal ainult võite ning novembris hävitasid nad Dobeles mulgid koguni 36:18.

"Too kohtumine on nii mul kui palluritel endiselt eredalt meeles," tunnistas Viljandi peatreener Marko Koks. "Ja meil on kindel plaan tõestada, et see pole meie tase. Motivatsioonipuudust kindlasti pole ja mängida lätlaste vastu vabariigi sünnipäeval ainult lisab seda!"

Koks kinnitas, et viimased kohtumised on näidanud vormitõusu, mida tõestas kindel võit Kehra üle kolmapäeval. "Rünnak jooksis meil väga hästi, vahetused toimisid ilma, et rütm oleks kadunud. Tore oleks sama hooga ka laupäeval jätkata. Loodame, et publik leiab tähtsal päeval tee saali ning saaksime neile pakkuda väärt etenduse."

Servitil võimalus alagrupivõit koju jätta

Ainsana Eesti klubidest koha veerandfinaalis kindlustanud Põlva Serviti on B-alagrupis hetkel Minski SKA-st kahe punkti kaugusel, ent võit pühapäeval Zaporožje ZTR-i üle kindlustaks Eesti meistrile parema väravate vahe toel esikoha. Detsembris saadi ZTR-ist jagu 28:26 ning viigi korral säiliks Servitile teine tabeliaste.

"Vaadates võimalikke veerandfinaalivastaseid teisest alagrupist, siis olulist vahet pole, millisel kohal esikolmikus lõpetada, aga võitu läheme ikka püüdma," sõnas põlvalaste juhendaja Kalmer Musting. "Kõik kolme klubi omavahelised mängud sel hooajal on olnud ülivõrdsed ja sügisel võitsime ukrainlasi tänu paremale lõpule."

Musting peab sarnaselt kolleegidega juubelinädalavahetusel mängimist eriliseks. "Ühendame oma Balti liiga mängu kohalike EV100 üritustega, sissepääs saali on pühapäeval tasuta ja loodame südamest, et suudame võidu koju jätta," ütles Musting. "Et hooaja kulminatsioon läheneb, on meile selliseid tugevate vastastega mänge kindlasti vaja. Kõik mehed on terved ja läheme ZTR-i vastu parimas koosseisus."

HC Tallinn saab juubelit tähistada pingevabalt

Balti liiga debütant HC Tallinn on teine klubi, kes Eesti Vabariigi sünnipäeval mängib, pidades kodumängu Kehra spordihoones samuti ZTR-i vastu. Avakohtumises detsembris hakkas noor meeskond tugevale Ukraina klubile tõsiselt vastu ning kaotas vaid 21:23. "Ilmselt tegime toona hooaja ühe parima mängu, olime viis minutit enne lõppu veel ühega pealgi," meenutas Tallinna peatreener Jüri Lepp.

"Hetkel me muidugi nii heas hoos pole, aga vähemalt saame parema koosseisu kokku kui neljapäeval Tapa vastu," kinnitas Lepp, kel olid viimases liigamängus puudu pooled põhimehed. "Tegemist on ikkagi vabariigi juubelipäevaga, kui midagi muud pole, siis meelde jääb selline mäng kindlasti."

Noorel klubil pingeid peal pole, sest edasipääsuvõimalus veerandfinaali on juba kadunud. "Saame keskenduda oma tegemistele, kohakammitsaid pole. Meie jaoks oli tegemist õpipoisihooajaga, tegime häid mänge ja mitte nii häid. Tahaks Balti liiga kenasti lõpetada ja anda tugevale ZTR-ile korraliku lahingu," lisas Lepp.

Eesti klubide mängud Balti liigas sel nädalavahetusel:

24.02.  14:00  Viljandi HC – Dobele Tenax (Viljandis)

24.02.  16:00  HC Tallinn – Zaporožje ZTR (Kehras)

25.02.  14:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Klaipeda Dragunas (Kehras)

25.02.  16:00  Põlva Serviti – Zaporožje ZTR (Põlvas)

Pildil: Detsembris suutis Põlva Serviti tasavägises mängus Zaporožje ZTR-i alistada. Kuidas läheb pühapäeval? (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP