Käsipalli esiliiga esimesed mängud lõppesid lõunaeestlaste kindlate võitudega

15.09.2022

Esiliiga hooaeg on avatud ja esimesed võidud kolmel tiimil kätte saadud. Täna kohtusid omavahel Tall SK/Mistra ja Põlva/Arcwood, Tallinna KA/Audentes ja Põlva Coop ning Valga Käval ja HC Tallas. Võidupunktidega sõitsid koju lõunaeestlased Põlva/Arcwood, Coop Põlva ja Valga Käval.

Tall SK/Mistra ja Põlva/Arcwoodi mäng kulmineerus põlvakate ülekaaluka 18:29 võiduga. Mistra resultatiivsemateks olid Danel Žigadlo 5 väravaga ja Rasmus Miller 3 väravaga. Arcwoodi võistkonna suurimateks väravaküttideks olid Raido Peedomaa ja Margo Piksööt 5 väravaga ning Sergei Ljubtšenko 4 väravaga. 

Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone saab tänase mänguga üldjoontes rahule jääda. “Mäng hakkas rabedalt, kuna tegu oli esimese mänguga sellel hooajal. Kui plaanid tööle saime ja kaitse hakkas pidama, tulid ka lihtsamad väravad. Samuti seisid väravavahid meil täna väga kindlalt. Järgmisteks mängudeks tuleb lihvida veel koostööd nii rünnakul kui ka kaitses,” kommenteeris tänast mängu Põlva/Arcwoodi peatreener.

Põlvasse läks täna teinegi esiliiga võit, sest Coop Põlva võistkond alistas Tallinna KA/Audentese võistkonna seisuga 17:36. Coop Põlva resultatiivsemateks mängijateks olid Kermo Saksing, Karl Markus Kannel ja Randel Matthias Lepp, kes kõik aitasid võidule kaasa 7 väravaga. Tallinna KA/Audentese meeskonna resultatiivsemateks olid Mark Lillenberk, Marti Neudorf ja Priit Kotsar, kes panustasid mängu 3 väravaga. 

Tallinna Käsipalliakadeemia esindaja Madis Kokkuta tänasest mängust Coop Põlvaga: ”Mängu algus meie poolt oli väga rabe ja tuli ette palju sundimata pallikaotusi. Ilmselt võib pooleldi peituda selle taha, et see oli meil siiski hooaja esimene mäng. Meie õnneks saime teisel poolajal jalad rohkem alla, pall hakkas paremini liikuma, tekkisid viskekohad ja võitlust oli visamalt, kui mängu alguses.” Samuti lisas Kokkuta, et võrreldes eelmise hooajaga, on toimunud päris suur kaadrimuutus: “Liidrid siirdusid meistriliiga klubidesse ja sel hooajal peavad põhiraskust kandma 2006. aastal sündinud poisid.” Järgmises mängus loodavad TKA noored hoiduda sundimata pallikaotustest, mis täna nii mõneski olukorras saatuslikuks osutusid.

Valga Kävali ja HC Tallase mäng oli tänastest mängudest kõige tasavägisem. Lõpuskoor tablool näitas aga valgakate kindlat võitu seisuga 35:30. Suurimad skoorijad Valga Kävali meeskonnas olid Ken Rasmus Kiis 15 väravaga ja Veiko Luik 9 väravaga. HC Tallase resultatiivsemateks olid Henri Markus Takkis 10 väravaga, Andre Ansip 6 väravaga ja Markus Arik 5 väravaga. 

Valga Kävali mängiv peatreener Veiko Luik mängust HC Tallasega: “Mängu algus läks korralikult aia taha ja me ei suutnud mängu joonisest kinni hoida. Arvasime, et tuleb kergem mäng ja läheme mütsiga lööma, kuid Tallas suutis üllatada ja mängis meeskondlikult väga hästi.” Treener lisas, et valgakate jaoks oli see esimene mäng sel hooajal ja oli näha, et seetõttu tuli sisse rumalaid pallivigu. “Esimese poolaja mängisime viiki, teine poolaeg oli häälestus parem, hakkasime väravaid viskama ja kaitse saime ka enam-vähem lukku. Tänasega võib rahule jääda ja esimese mängu kohta ei olnud üldse väga halb,” sõnas Valga Kävali esiliigas mängiv treener Veiko Luik.

 

Järgmised mängud meeste esiliigas: 

18.09.22 14:00 Viljandi Spordikeskus           Viljandi SK/Pärnu vs HC Tallinn 2

20.09.22 18:00 Kehra Spordihoone              HC Kehra/Primend vs SK Tapa/Tapa valla SK

26.09.22 19:00 Tapa Spordikeskus               SK Tapa/Tapa valla SK vs Valga Käval 

27.09.22 18:00 Kehra Spordihoone              HC Kehra/Primend vs Tall SK/Mistra

 

Foto: Põlva/Arcwoodi mehed avasid täna võiduarve (Foto: Diana Jesin/Eesti Käsipalliliit)

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP