Käsipalli MM-blogi. Paavo Nelke: Rasmus Ots peaks kiirelt liikuma välismaale!

04.01.2018

Eesti meeste koondis kaotas kolmapäeva õhtul kodusaalis tähtsas MM-valikmängus Šveitsile 22:26 (11:14). Eesti koondise abitreener ja Soome meistri Riihimäe Cocksi väravavahtide juhendaja Paavo Nelke jagas muljeid meie rahvusmeeskonna juurest:

"Alustame tervislikust seisust, kus on positiivseid uudiseid. Kaspar Lees sai tugeva löögi jala pihta, aga paraneb jõudsalt. Kristo Voika käel läheb paistetus alla ning pühapäeval aitab ta meid kindlasti. Meeleolu meeskonnas on, kuidas nüüd öelda – enam-vähem, aga eks pärast valusat kaotust läheb natuke aega, et nii keha kui pea jälle tööle saada.

Rääkides väravavahtidest, siis eilse mängu parim oli muidugi šveitslaste Nikola Portner. Samas peab tunnistama, et hoolimata tema headusest peame ka ise peeglisse vaatama, sest kohati jäid meie rünnakuliikumised ja visked kehvaks. Kokkulepitud kombinatsioone ei suudetud alati ellu viia ning individuaalsed lahendused tegid ka puurivahi töö lihtsamaks.

Portner on alles 24aastane, aga tean tema töövõimet. Ma ei pea silmas ainult treeninguid, vaid just tõsiasja, et ta teeb meeletult eeltööd vastaste tundmaõppimisel. Portner teeb endale üksikute mängijate viskearsenali võimalikult selgeks ning seeläbi saab mängus kiiremaid ja paremaid otsuseid vastu võtta.

Võrreldes näiteks Rasmus Otsaga – Eston Varusk on juba ülikogenud mees – on Portner väravasuul ka palju enesekindlam. Rasmus peaks kiirelt liikuma välismaale, aga isegi tähtsam on, et ta leiaks klubi, kus saab mänguaega. Ühineda mõne tugeva liiga klubiga kolmanda väravavahina ei aitaks tingimata arengule kaasa.

Olgu tegemist näiteks kasvõi Soome liigaga, aga ta peaks mängima igapäevast käsipalli kõrgemal tasemel kui praegu. Sama kehtib ka meie kolmanda numbri Mikk Aasmaa kohta, kes on väga hea kuju. Mõlemad on küll juba 25aastased, aga näen oma tööpostil Cocksiski, kuidas 29aastane leedulane Giedrius Morkunas tööd teeb ja endiselt areneb. Esimene samm taseme tõstmiseks tuleks kiirelt teha."

Pildil: Eesti koondise eks-väravavahi Paavo Nelke (vasakul) soovitus Rasmus Otsale – taseme tõstmiseks on vaja siirduda välismaale. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP